bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 stycznia 2013
  • 20 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3659

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego

Za nami:

W niedzielę 20 stycznia w Bielsku-Białej odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. I Ty możesz uratować komuś życie, rejestrując się jako potencjalny dawca.

szpik


Fundacja DKMS Polska, Centrum Medyczne GALENA, Agnieszka Ściera (Agencja Mediani) i Robert Ścisłowicz wspólnie organizują akcję „Dzień Dawcy Szpiku w Bielsku-Białej”.

20 stycznia wszyscy mieszkańcy Bielska-Białej i okolic będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska.

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl,

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się w niedzielę 20 stycznia w Centrum Medycznym Galena (ul. Żywiecka 71) w godzinach 10.00 - 16.00.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.