Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2023
  • wyświetleń: 985

Pokonają ekstremalną trasę w szczytnym celu. Dzisiaj finiszują

Ponad 470 kilometrów za nimi i "tylko" dwadzieścia do mety. Mowa o Agnieszce Wysockiej i Marcie Długosz, które dla chorego 4-latka z Jaworza postanowiły pokonać pieszo Główny Szlak Beskidzki - najdłuższy w naszym kraju.

Agnieszka Wysocka z Czechowic-Dziedzic oraz Marta Długosz na trasie biegu dla 4-letniego Filipka z Jaworza.
Agnieszka Wysocka z Czechowic-Dziedzic oraz Marta Długosz na trasie biegu dla 4-letniego Filipka z Jaworza. · fot. I AM GSB dla Filipa / Facebook


Agnieszka Wysocka jest mieszkanką Czechowic-Dziedzic. Wspólnie z Martą Długosz wyruszyły w liczącą blisko 500-kilometrową trasę 1 lipca w Wołosatym w Bieszczadach. Koniec ich wędrówki planowany jest na dzisiejszy wieczór w Ustroniu. Aktualne położenie dziewczyn można śledzić tutaj, a na Facebooku znaleźć można relacje z wyprawy.

Loading...


Wszystko to dla małego mieszkańca Jaworza. 4-letni Filipek choruje na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy i padaczkę. Prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zorganizowanie mu turnusów rehabilitacyjnych - uzbierano już blisko 70% środków (około 20 tys. zł, potrzebnych jest jeszcze 10 tys.).

Do wpłacania pieniędzy Wysocka i Długosz będą jeszcze zachęcać przy okazji wyzwania Ultra Błatnia 24h, które odbędzie się 2 i 3 września. Szczegóły tutaj.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.