Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2023
  • 28 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3050

Kradzież pod bankomatem. Młodzi złodzieje wyrwali mężczyźnie portfel!

Policjanci z bielskiej komendy wraz z patrolem Straży Miejskiej zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy dokonali kradzieży szczególnie zuchwałej poprzez wyrwanie portfela pokrzywdzonemu stojącemu w pobliżu bankomatu na jednej z ulic w centrum Bielska-Białej. Dwóch nieletnich sprawców postanowieniem sądu rodzinnego, z uwagi na wcześniejsze czyny podobne, jakich się dopuścili, zostało doprowadzonych do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Poszukiwany bielszczanin nie żyje
Trzech chłopaków zatrzymanych za kradzież. Była "niezwykle zuchwała" · fot. Policja


Do zdarzenia doszło w poniedziałek 25 czerwca na ul. Dmowskiego w Bielsku-Białej, gdzie trzech młodych mężczyzn tuż przed północą dokonało kradzieży zuchwałej, wyrywając z ręki portfel stojącemu obok bankomatu mężczyźnie, po czym uciekli w nieznanym kierunku. O zdarzeniu został powiadomiony patrol policji, który niezwłocznie przybył na miejsce.

Po przeprowadzonych czynnościach na miejscu zdarzenia, na podstawie monitoringu wizyjnego miasta ujawniono na ul. Warszawskiej trzy osoby odpowiadające rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Prowadzone czynności wraz z patrolem Straży Miejskiej doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży. Okazało się, że dwóch z nich to osoby nieletnie w wieku 14 i 15 lat, trzeci to 19-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór, który po wykonanych czynnościach został zwolniony.

Dwaj nieletni mieszkańcy Bielska-Białej zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego pod zarzutem popełnienia czynu karalnego - kradzieży szczególnie zuchwałej, po czym z uwagi na podobne czyny, których się dopuścili wcześniej, na podstawie sądowego postanowienia zostali doprowadzeni do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Za popełnienie tego czynu odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

ar / bielsko.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.