Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2023
  • 25 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1919

Prezydent z wotum zaufania i absolutorium. Nie wszyscy radni za

Podczas sesji we wtorek 20 czerwca Rada Miejska Bielska-Białej zdecydowała wymaganą większością głosów o udzieleniu prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu wotum zaufania oraz absolutorium za działalność w 2022 roku. Publikujemy wyniki głosowań.

Jarosław Klimaszewski podczas sesji absolutoryjnej - 20.06.2023
Prezydent Jarosław Klimaszewski podczas sesji absolutoryjnej - 20.06.2023 · fot. https://transmisje.beskidy.pl/


Jarosławowi Klimaszewskiemu udzielono wotum zaufania po przedstawieniu raportu o stanie miasta za rok 2022. Raport zawierał podsumowanie działalności prezydenta w roku poprzednim - m.in. realizacji programów, strategii, uchwał Rady Miejskiej i budżetu obywatelskiego. W głosowaniu "przeciw" byli obecni na posiedzeniu samorządowcy z klubów PiS oraz Niezależni.BB (nieobecny był Piotr Ryszka). Prezydent otrzymał poparcie wszystkich 14 przedstawicieli Klubu Radnych Jarosława Klimaszewskiego.

Głowie miasta udzielono następnie absolutorium za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku, co oznacza, że zaakceptowano wykonanie budżetu. W tym przypadku ponownie "za" był w całości Klub Radnych Jarosława Klimaszewskiego. Przedstawiciele pozostałych ugrupowań wstrzymali się od głosu.

Wyniki głosowaniaWotum zaufania:

wotum zaufania

wotum zaufaniaAbsolutorium za wykonanie budżetu :

absolutorium

absolutoriumGłosowanie nad przyjęciem sprawozdania finansowego:

sprawozdanie finansowe

sprawozdanie finansoweZapis transmisji posiedzenia po zakończeniu sesji będzie można znaleźć pod linkiem: https://transmisje.beskidy.pl/archiwum/

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.