REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 19 czerwca 2023
  • 20 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3761

Odmalowali kontrowersyjny plakat. Pasażerowie prosili?

Wracamy do tematu zamalowania kontrowersyjnego, politycznego plakatu na miejskim przystanku. Podejrzenia jednego z radnych wzbudziło to, że od razu został "odmalowany". Ratusz wyjaśnia.

"PiS = drożyzna" na miejskich autobusach. Kontrowersyjna kampania
"PiS = drożyzna" na miejskich autobusach. Kontrowersyjna kampania · fot. sid / bielsko.info


Przypomnijmy, o tej sprawie w Bielsku-Białej było głośno. Na ulicach miasta pojawiły się banery, które miały dotyczyć politycznej agitacji. Nie wszystkim to się spodobało. Chodzi o banery z hasłem: „PIS=DROŻYZNA”, które pojawiły się m.in. na wiatach przystankowych.

Pisaliśmy o tym m.in. w tym artykule.

Ta sytuacja - jak się okazuje - ma swój dalszy - podejrzany - ciąg. Otóż ws. "czyszczenia wiat przystanków autobusowych na terenie Hałcnowa, osiedla w Bielsku-Białej Hałcnowie" do bielskiego magistratu interpelację skierował radny Edward Kołek.

- Wiata przystankowa na Kępie Hałcnowskiej została zaopatrzona w wielką czerwoną planszę reklamową (?) z dużym napisem o następującej treści: "PiS=DROŻYZNA". W nocy po zamieszczeniu tej planszy przez reklamodawcę (?) jakiś poirytowany mieszkaniec Hałcnowa zamazał sprayem na czarno ten napis, czyniąc go całkowicie nieczytelnym - opisuje przedstawiciel mieszkańców miasta.

- Jakież było moje zdziwienie, gdy już w godzinach porannych dnia następnego szyba wiaty lśniła czystością, a napis znów głosił światu jawne kłamstwo o pisowskiej drożyźnie. Zdumienie moje jest tym większe, iż do tej pory nie zauważyłem, by po sezonie zimowym wiaty przystankowe w Hałcnowie były myte, sprzątane czy czyszczone! Stąd moje pytanie o system porządkowania i mycia wiat w mojej dzielnicy - dodał radny Kołek.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński poinformował, że "Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej rokrocznie prowadzi akcję kompleksowego mycia i sprzątania przystanków autobusowych, która obejmuje ok. 280 wiat przystankowych oraz gabloty rozkładowe".

- Pierwszy etap prac prowadzony jest na głównych ciągach komunikacyjnych, a więc na najbardziej uczęszczanych przez pasażerów przystankach autobusowych, następnie prace prowadzone są promieniście ciągami w głąb poszczególnych osiedli. Prowadzone prace polegają na dokładnym wyczyszczeniu wodą pod ciśnieniem: szyb, siedzisk, oparć, gablot rozkładowych i reklamowych oraz zadaszeń wiat. Oprócz typowych zabrudzeń usuwane są także graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Na chwilę obecną stan zaawansowania prac wynosi ok. 80 procent - opisuje.

I dodaje, że na terenie Osiedla Hałcnów prace przeprowadzone zostały już na przystankach w ciągu ul. Wyzwolenia oraz Hałcnowskiej.

- W czerwcu przewidziane jest prowadzenie prac na ul. Janowickiej oraz Witosa. Mając na uwadze prowadzoną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad budowę drogi S1 i zanieczyszczenia elementów infrastruktury miejskiej w obrębie inwestycji planowane jest ponawianie akcji mycia wiat przystankowych zlokalizowanych w bezpośrednim zasięgu oddziaływania budowy - podkreślił wiceprezydent.

Kamiński zaznaczył także, że "oprócz kompleksowego mycia wiat przez cały rok w trybie interwencyjnym prowadzone są prace w poszczególnych lokalizacjach przystankowych np. w sytuacji zgłoszenia przez pasażerów zabrudzenia wiaty czy też konieczności usunięcia graffiti".

- Sytuacja ta miała miejsce już dwukrotnie na przystanku autobusowym Wyzwolenia Witosa (370) kierunek Hałcnów, gdzie po zgłoszeniach od mieszkańców niezwłocznie podjęte zostały działania celem usunięcia graffiti na szybach gabloty reklamowej - poinformował.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.