Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2091

[FOTO] Samochód uderzył w samolot. Ćwiczenia strażaków na lotnisku

W czwartek, 15 czerwca na terenie lotniska Aeroklubu Bielsko-Bialskiego odbyły się ćwiczenia. Ich celem było sprawdzenie współdziałania służb ratowniczych w przypadku zaistnienia wypadku lotniczego.

Ćwiczenia terenie lotniska Aeroklubu Bielsko-Bialskiego - 15.06.2023 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Scenariusz zakładał, że na teren lotniska wjeżdża z dużą prędkością samochód i uderza w znajdujący się na pasie startowym samolot, na pokładzie którego znajdowały się dwie osoby poszkodowane. Równolegle na lotnisku odbywa się kurs spadochronowy i jeden ze skoczków zawisł na dachu hangaru.

W czasie działań bielscy strażacy współdziałali wspólne z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W manewrach brali również udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, których zadaniem było pojmanie kierowcy samochodu osobowego, który spowodował wypadek.

Ćwiczenia stanowiły również dobrą okazję do sprawdzenia procedur alarmowania służb ratunkowych przez personel lotniska w razie zagrożenia.

mp / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.