REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 14 czerwca 2023
  • 18 czerwca 2023
  • wyświetleń: 6436

[FOTO] Kolejna podejrzana wycinka drzew? Mieszkańcy nie kryją oburzenia

W Bielsku-Białej miało dojść do kolejnej podejrzanej wycinki drzew. Zieleń zniknęła z rejonu Sarniego Stoku. Sprawą zainteresowali się bielscy radni.

Wycinka drzew na Sarnim Stoku - 7.06.2023 · fot. Facebook / Niezależni.BB


- Proszę zakończyć wycinkę w tym miejscu. Ludziom się to bardzo nie podoba i dodatkowo to jest dom wielu zwierząt. Nie chcemy żadnego osiedla i obwodnicy... Proszę pozostawić to miejsce w spokoju" - można przeczytać na opublikowanym w mediach społecznościowy zdjęciu, podpisanym przez "Mieszkańców osiedla Sarni Stok".

O wycinaniu drzew w Bielsku-Białej nie raz pisaliśmy na naszych łamach - ostatnio między innymi w tym artykule.

Tym razem, jak dowiadujemy się z wyżej wymienionego postu, mieszkańcy miasta po raz kolejny zwrócili uwagę na "znikające drzewa". W sprawie wycinki drzew i krzewów pomiędzy ulicami Krecią i Muszlową na Sarnim Stoku interwencję w Ratuszu podjęli radni z klubu Niezależni.BB.

wycinka
fot. FB/Niezależni.BB


- W ostatnich dniach na obszarze pomiędzy ulicami Krecią i Muszlową przeprowadzona została wycinka drzew i krzewów. Jej efektem jest ogołocenie dużej części wschodniego stoku Wzgórza Trzy Lipki - napisali.

I w związku z ich, "oraz wielu mieszkańców krytycznym stanowiskiem wobec niszczenia kolejnego, przyrodniczo cennego fragmentu Sarniego Stoku" poprosili o szereg informacji. Przedstawiciele mieszkańców chcą się dowiedzieć m.in. jaka inwestycja realizowana jest w tym miejscu.

- Prosimy o podanie informacji o liczbie, funkcjach i gabarytach wszystkich zaplanowanych budynków i obiektów architektonicznych. Jaki podmiot i kiedy złożył wnioski o pozwolenie na budowę w tym miejscu? Czy i kiedy składany był wniosek o wycinkę roślin? Czy w ramach przygotowania do inwestycji wykonano ocenę oddziaływania na środowisko? - czytamy w interpelacji radnych.

Do tej kwestii magistrat jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.