Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1526

[FOTO] Minister opowiedział o pracy w administracji publicznej

W poniedziałek, 12 czerwca w Hotelu Szyndzielnia odbyła się rozmowa z młodzieżą w ramach serii spotkań "Akcja Inspiracja", organizowanej przez fundację "Our Future Foundation"

Spotkanie "Our Future Foundation" z Grzegorzem Pudą - 12.06.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Projekt "Akcja Inspiracja" odbywa się na terenie całej Polski i ma na celu aktywizację uczniów do zapoznania się z przyszłościowymi kierunkami kariery.

W Bielsku-Białej rozmowę przeprowadził Kamil Tomkowicz (członek zarządu fundacji "OFF") z Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej - Grzegorzem Pudą. Polityk przedstawił możliwości i ścieżki rozwoju podczas pracy w sektorze administracji publicznej oraz zaznaczył, że w dzisiejszych czasach taką pracę można porównać do pracy w korporacji.

- Po pandemii, również wiele osób z prywatnych firm, szuka pracy w naszym resorcie.Dlatego zaczynając w młodym wieku, wraz z upływem czasu, konsekwencją działania i podnoszeniem kwalifikacji, można awansować na wyższe stanowiska - mówił minister.

Dodał, że Polska jest liderem w wykorzystywaniu środków europejskich oraz przytoczył kilka przykładów inwestycji z Bielska-Białej. Minister wspomniał, iż praca na takim stanowisku przynosi dużo satysfakcji, ale także podnosi poziom stresu, dlatego warto to wziąć pod uwagę przed wyborem potencjalnej pracy.

Pojawiły się również pytania od publiczności, takie jak: "Czy w polityce występuje przyjaźń?" Na to pytanie Grzegorz Puda odpowiedział, że "(...)więcej jest przyjaźni, niż polityki".

W spotkaniu udział wzięli uczniowie z Bielska-Białej m.in. z Bielskiej Szkoły Przemysłowej i I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, uczniowie akademii WSB, a także Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia i Lotnicza Akademia Wojskowa z Dęblina, które promowały swoje uczelnie.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.