bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 stycznia 2013
  • 14 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3772

Kampania promująca ateizm

W środę 16 stycznia w okolicach skrzyżowania ulic Piastowskiej i Sobieskiego stanie kontrowersyjny bilbord. Inicjatorem akcji jest lubelska Fundacja Wolność od Religii.

bilbord
Bilbord promujący ateistyczną kampanię · fot. wolnoscodreligii.pl


„Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę”. Bilbord z takim hasłem stanie 16 stycznia w Bielsku-Białej. Ateistyczna kampania billboardowa jest organizowana przez Fundację Wolność od Religii, z siedzibą w Lublinie, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Racjonalistów, a także przy wsparciu portali racjonalistyczno-ateistycznych.

- Celem kampanii jest wywołanie ogólnopolskiej dyskusji na temat obiegowego postrzegania wartości uniwersalnych jako zasad przynależnych religii, a w szczególności religii katolickiej. Uważamy, że polityka państwa, prowadzi do utrwalania stereotypów, łącząc moralność człowieka z jego religijnością, pogłębiając wykluczenie osób, które nie identyfikują się z kościołem katolickim czy żadną inną instytucją religijną - mówi Dorota Ewa Wójcik prezes fundacji.

Co sądzicie o pomyśle ateistycznej fundacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.