Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2023
  • 3 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3597

[FOTO] Setki dzieci poszukiwały szpiega. "Trzeba było pogłówkować"

Setki dzieci wzięły udział w poszukiwaniach Don Miguela - Szpiega z Krainy Deszczowców, który zbiegł z celi i grasował w Bielsku-Białej. Wszystko odbyło się w ramach gry terenowej pod hasłem "Gdzie jest Szpieg?" zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Gra terenowa pod hasłem "Gdzie jest Szpieg" - 1.06.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Na apel o wzięcie udziału w poszukiwaniach uciekiniera odpowiedziały dzieci z całego miasta. Punktualnie o 16.00 przy schodach Ratusza młodych detektywów przywitał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Gotowi do rozpoczęcia zabawy uczestnicy gry wyruszyli szlakiem bajkowych postaci ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Musieli odwiedzić siedem miejsc: rzeźby Bolka i Lolka, Reksia, Pampaliniego łowcy zwierząt, Smoka Wawelskiego i Kucharza Bartoliniego Bartłomieja oraz Szpiega Don Pedro; a także Teatr Lalek Banialuka i Książnicę Beskidzką. Tam czekali na nich animatorzy z pieczątkami i zagadkami.

Gra terenowa pod hasłem "Gdzie jest Szpieg" - 1.06.2023
Gra terenowa pod hasłem "Gdzie jest Szpieg" - 1.06.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


W niektórych miejscach ślady ucieczki Szpiega były dobitne - przed Książnicą Beskidzką i Banialuką porzucił on bowiem wyjątkowe wehikuły, stworzone w Fabryce Samochodów Małolitrażowych, czyli fiaty 126p.
Tylko rozwiązanie wszystkich zagadek dawało hasło, które stanowiło odpowiedź na pytanie, gdzie się teraz ukrywa. Tym razem było to Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Tam poza Szpiegiem na uczestników czekały dyplomy i nagrody.

- I ogromna satysfakcja - mówił Gracjan, który właśnie odnalazł Don Miguela. - W ubiegłym roku też brałem udział w grze, ale była znacznie łatwiejsza. Teraz trzeba było pogłówkować - stwierdził.

ar, mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.