bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2011
  • wyświetleń: 6214

Nielegalna plantacja marihuany

Bielscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Pawłowic, podejrzanych o handel narkotykami, ich produkcję oraz nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych.

Marihuana policja
Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi indyjskich · fot. KMP Bielsko-Biała


Zaczęło się niewinnie - od rutynowej policyjnej kontroli na ulicy Cyniarskiej. Policjanci znaleźli wówczas u mężczyzn przeszło 10 gram marihuany. Środki odurzające odnaleziono także w zaparkowanym nieopodal samochodzie.

Dalsze kroki prowadziły do mieszkań mężczyzn w Pawłowicach. Tam zabezpieczono kolejne 20 gram amfetaminy, które 27-latek ukrył w szafce z bielizną.

Okazało się również, że młodszy z mężczyzn wynajmuje mieszkanie w Rybniku. Tam policjanci znaleźli już plantację marihuany oraz cały arsenał środków i nawozów do hodowli konopi. Uprawa oświetlana i ogrzewana była specjalnie przygotowaną aparaturą. Na miejscu zabezpieczono 10 krzewów konopi indyjskich.

To jednak nie koniec - w mieszkaniu policjanci odnaleźli także materiały wybuchowe, tzw. metanit.

Teraz podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

ups / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.