bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2023
  • wyświetleń: 1420

Trudno im dojechać do kapliczki. Potrzebne zmiany w MZK?

Nie wszyscy wierni mają możliwość zdążenia na nabożeństwa w Wapienicy. Jak informuje radny Konrad Łoś, problem stanowi rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Do Ratusza trafiła interwencja w tej sprawie.

Reklama

Dodatkowe kursy autobusów w dni wolne. Sprawdź rozkład jazdy i mapę
Trudno im dojechać do kapliczki. Potrzebne zmiany w MZK? - zdj. ilustracyjne · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Do władz miasta w sprawie w sprawie korekty połączeń autobusowych linii MZK nr 16 zwrócił się bielski radny Konrad Łoś. Jak podkreślił, „przy okazji wnioskowanej przez licznych mieszkańców zmiany trasy przejazdu linii nr 16 na odcinku Cieszyńska - Hulanka - Wapienica Centrem ulicami: Jesionową, Spółdzielców i Czesława Tańskiego wprowadzono niejako tylnymi drzwiami korektę rozkładu jazdy tejże linii ograniczając częstotliwość kursów”.

- Od tego czasu wielu mieszkańców, zwłaszcza Wapienicy uskarża się na trudności związane z dotarciem do Kaplicy św. Ojca Pio przy ul. Zapora 100 przy wykorzystaniu środków publicznego transportu zbiorowego. Mieszkańcy, którzy zwrócili się do mnie postulują, aby wprowadzić niewielką korektę w niedzielnym rozkładzie jazdy autobusu linii nr 16, tak aby wspomniana linia umożliwiała im dogodny dojazd na przedpołudniowe nabożeństwa, które odbywają się o godz. 9.00 oraz 11.00 - poprosił radny.

Jak dodał, według obowiązującego rozkładu jazdy autobus linii nr 16 w niedzielne przedpołudnia zatrzymuje się na przystanku obok kaplicy (Zapora Klimczokówka) o godzinie: 08.11, 09.41, 11.11.

- Zatem albo znacznie przed czasem, lub po czasie, co uniemożliwia, bądź utrudnia ponad miarę korzystanie z istniejących połączeń we wskazanym wyżej celu - zauważył przedstawiciel mieszkańców.

I poprosił o „uwzględnienie postulatów mieszkańców w ramach dodatkowych połączeń linii nr 16 jakie zostaną wprowadzone począwszy od dnia 3 czerwca br. w soboty, niedziele i święta, a następnie uwzględnienie przedmiotowej prośby w ramach stałego rozkładu jazdy”.

W tej sprawie bielski Ratusz jeszcze nie opublikował stanowiska. Do sprawy wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.