bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2023
  • 27 maja 2023
  • wyświetleń: 588

Kolejna edycja akcji Żyjące Książki już w weekend w Galerii SFERA

Za nami:

Pomoc dla ośrodków opiekuńczych w regionie i schronisk dla bezdomnych zwierząt - taki cel przyświeca czwartej edycji akcji Żyjące Książki, która odbędzie się już w sobotę 27 maja w Galerii SFERA!

Reklama

Sfera - akcja Żyjące książki
Sfera - akcja Żyjące Książki · fot. materiały prasowe


Cykliczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Fundacji Ekologiczną ARKA cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. Dzięki poprzednim kiermaszom udało się zebrać środki finansowe na cele charytatywne, a także stworzyć żyjące biblioteczki dla dzieci.

- Bardzo cieszymy się z tego jak mieszkańcy Bielska-Białej chętnie biorą udział w każdym kiermaszu i wspólnie z nami tworzą tę wyjątkową lokalną tradycję. Dzięki wsparciu wszystkich uczestników ostatniego wydarzenia, udało się zakupić 500 biletów do kina dla dzieci z domów dziecka - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Nadchodząca akcja będzie z kolei poświęcona regionalnym ośrodkom opiekuńczym i schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Ponadto w planach jest utworzenie kolejnych żyjących biblioteczek, do budowy których użyte będą materiały z recyklingu.

Kiermasz odbędzie się 27 maja (sobota) w Foyer Galerii SFERA. Jednak już teraz wszyscy chętni mogą przynieść swoje książki do Punktu Informacyjnego Galerii I w godzinach 9:00-21:00. Tematyka dzieł nie ma znaczenia - organizatorzy proszą jedynie, by były one w dobrym stanie. Udział w akcji jest dobrym pretekstem do wymiany domowej biblioteczki przed zbliżającymi się wakacjami, gdy mamy nieco więcej czasu na nadrabianie zaległości czytelniczych.

Wydarzenie organizowane przez Galerię SFERA i Fundację Ekologiczną ARKA uzyskało patronat Prezydenta Miasta Jarosława Klimaszewskiego.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.