bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2023
  • 22 maja 2023
  • wyświetleń: 1472

"Czarny czwartek bielskiego samorządu". Poseł o odrzuceniu uchwały

W piątek, 19 maja odbyła się konferencja prasowa posła na Sejm RP Przemysława Koperskiego, członkini Lewicy Razem Agnieszki Lamek-Kochanowskiej oraz przedstawicielki inicjatywy uchwałodawczej dotyczącej dofinansowywania in vitro w Bielsku-Białej Joanny Wolskiej w sprawie odmowy dofinansowania in vitro z budżetu Bielska-Białej.

Reklama

Konferencja prasowa przed bielskim Ratuszem  -  19.05.2023
Konferencja prasowa przed bielskim Ratuszem - 19.05.2023 · fot. twitter / Poseł Przemysław Koperski


- To czarny czwartek dla bielskiego samorządu - mówił podczas konferencji prasowej poseł Przemysław Koperski. - Radni oszukali i zagłosowali wczoraj na sesji wbrew wyrażonej w referendum woli mieszkańców (62,85% głosów na TAK) - nie będzie miejskiego programu dofinansowania in vitro - dodał.

Konferencja prasowa przed bielskim Ratuszem  -  19.05.2023
Konferencja prasowa przed bielskim Ratuszem - 19.05.2023 · fot. twitter / Poseł Przemysław Koperski


Parlamentarzysta dodał, że w imieniu mieszkańców złożył zapytanie do Donalda Tuska, czy radni z klubu prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego, szefa PO w Bielsku-Białej, którzy zagłosowali wbrew decyzji mieszkańców znajdą się na listach KO w najbliższych wyborach do parlamentu i samorządu.

Ponadto do prezydenta Klimaszewskiego skierował zapytanie, czy dotrzyma obietnicy i złoży na kolejnej sesji swój własny projekt uchwały o dofinansowaniu procedur In vitro w Bielsku-Białej.

Zapytania skierowane do Donalda Tuska i Jarosława Klimaszewskiego · fot. Biuro Poselskie Przemysława Koperskiego


- Do wiadomości mieszkańców - w kontekście sytuacji w Bielsku-Białej, zmieniłem zdanie w sprawie referendów lokalnych i zagłosuję za obniżeniem wymaganego progu związania władz samorządowych wynikami referendum z 30% na 15% - podsumował członek Sejmu RP.

Zapis konferencji prasowej można znaleźć poniżej.

Loading...


Przypomnijmy, w czwartek, 18 maja Rada Miejska w Bielsku-Białej odrzuciła uchwałę w sprawie "przystąpienia do opracowania programu polityki zdrowotnej w zakresie przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Bielska-Białej". Większość radnych nie uszanowała zdania większości mieszkańców wyrażonego w referendum. Więcej na ten temat portal bielsko.info informował w artykule "Ludzie wylewani do zlewu". Mocne stwierdzenia na sesji Rady Miejskiej".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.