bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2013
  • 10 stycznia 2013
  • wyświetleń: 14229

Naśnieżanie stoku Dębowca

Niedługo, bo zaledwie kilkanaście godzin trwało naśnieżanie stoku Dębowca. Operację przerwała odwilż. Znamy już natomiast cennik, który będzie obowiązywał w najbliższym sezonie na obiekcie.

Cennik ośrodka na Dębowcu:karnet 10 zjazdów - 35 złkarnet dwugodzinny - 38 złkarnet czterogodzinny - 53 złjednorazowy przejazd - 4 zł- Naśnieżanie rozpoczęło się w poniedziałek i trwało do godzin przedpołudniowych we wtorek. Odwilż nie pozwoliła kontynuować operacji naśnieżania - tłumaczy Marek Hetnał, wiceprezes spółki Ziad, która zarządza ośrodkiem narciarskim na Dębowcu.

Armatki śnieżne zaczną na nowo pracować, gdy temperatura spadnie do przynajmniej - 4 stopni. - Wymagana pokrywa śnieżna to 50 centymetrów. W ciągu 72 godzin pełnego naśnieżania powinniśmy zapewnić takową pokrywę - dodaje Marek Hetnał.

We wtorek w ośrodku narciarskim inspektorzy budowlani dokonali inspekcji. - Czekamy na wyniki inspekcji - kończy wiceprezes spółki Ziad.

Znamy już natomiast cennik ośrodka, który będzie obowiązywał w sezonie 2013. Dostępne będą karnety 10-przejazdowe w cenie 35 złotych oraz karnety czasowe. Karnet dwugodzinny będzie kosztował 38 złotych, czterogodziny 53 zł. Koszt jednorazowego przejazdu wyniesie 4 zł.--------

Informacja z 08.01.2013

Słupek rtęci na termometrze spadł poniżej zera. Dzięki temu w poniedziałek wieczorem armatki śnieżne na Dębowcu zaczęły pracować pełną parą.

Temperatura powietrza w nocy spadła do kilku stopni poniżej zera. Na to właśnie nowy stok narciarski na Dębowcu, który od poniedziałku jest naśnieżany przez kilkanaście nowoczesnych armatek śnieżnych. Proces naśnieżania jest w pełni skomputeryzowany. Dyspozytor jednym kliknięciem myszki może sterować całym systemem.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i temperatury poniżej zera będą się utrzymywać, to stok powinien zostać naśnieżony do najbliższej niedzieli - twierdzi zastępca prezydenta Bielska-Białej, Lubomir Zawierucha.

Ruszyło naśnieżanie Dębowca · fot. soliskoarena.pl

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.