Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2023
  • wyświetleń: 977

Wesołe Dni Pszczoły w CH Sarni Stok! Wystawa i warsztaty

Za nami:

Pszczoła miodna to jeden z najważniejszych owadów, który na Ziemi pojawił się wcześniej niż człowiek. Dlaczego odgrywa tak istotną rolę? Bo zapyla niemalże 80% roślin na Ziemi, dając nam pożywienie i zapewniając równowagę ekologiczną. W maju obchodzimy Światowy Dzień Pszczoły, a od 15 do 20 maja Centrum Handlowe Sarni Stok zaprasza na jego obchody!

pszczoła
Wesołe Dni Pszczoły w CH Sarni Stok! Wystawa i warsztaty · fot. pixabay.com


Zobacz wystawę edukacyjną
W dniach od 15 do 20 maja na terenie CH Sarni Stok dostępna będzie wystawa edukacyjna na temat życia pszczół i nie tylko! Biedronka, chrząszcz, motyl i inne owady - w ramach ekspozycji będzie można dowiedzieć się więcej na temat roli owadów w środowisku naturalnym i ich codziennych zadaniach. Klienci będą mieli także okazję zgłębić tajniki pozyskiwania miodu oraz poznać - niezbędne w warsztacie pszczelarza - akcesoria pszczelarskie.Weź udział w bezpłatnych warsztatach pszczelarskich*20 maja zaplanowano zajęcia dla wielkich odkrywców pszczelich sekretów. Ile pszczół mieszka w ulu? Jak powstaje miód? W jaki sposób pszczoły się ze sobą komunikują? Kiedy odpoczywają? I czy one w ogóle śpią? Podczas warsztatów pszczelarskich odpowiemy na wszystkie pytania, które nurtują najmłodszych adeptów pszczelarstwa. Podczas zajęć każdy będzie mógł poczuć się jak pszczelarz - zajrzeć do ula, obejrzeć z bliska ramki z woskiem, założyć kapelusz pszczelarski i wziąć do ręki podkurzacz. Będzie też degustacja pszczelego pyłku i naturalnych miodów. Każdy uczestnik będzie też mógł własnoręcznie stworzyć świeczkę z węzy pszczelej.
 


Oddaj głos na najpiękniejszy ul - konkurs plastyczny dla szkół podstawowych. W klimat pasieki wprowadzą nas uczniowie, którzy w ramach konkursu plastycznego mieli za zadane udekorować ul. Prace podopiecznych z dziesięciu bielskich placówek będą wyeksponowane CH Sarni Stok od 15 do 20 maja. Oddając głos na najładniejszy ul (głosowanie będzie odbywało się na profilu FB: http://www.facebook.com/SarniStok), będzie można wesprzeć konkretną placówkę, która w nagrodę otrzyma sadzonki roślin miododajnych do obsadzenia swoich terenów zielonych.
______
 
* Obowiązuje limit miejsc.Warsztaty odbywają się w sobotę 20 maja w godzinach: 11.00-19.00


Zajęcia trwają nieprzerwanie, zapisy przyjmowane są na bieżąco w dniu akcji w Punkcie Obsługi Promocji.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj