bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4555

Barokowa kamienica do remontu

Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił przetarg na remont elewacji frontowej i bocznej kamienicy. Dodatkowymi pracami ma być osuszenie murów oraz remont dachu z przebudową kominów.

kamienica
Wizualizacja remontu elewacji kamienicy


Barokowa kamienica jest jedyną pozostałością dawnej zabudowy Placu Chrobrego i jednym z niewielu przykładów XVIII-wiecznej architektury na Dolnym Przedmieściu. Zbudowana w trzeciej ćwierci XVIII wieku dla Johanna Bartelmussa, utrwaloną do dzisiejszych czasów nazwę zawdzięcza introligatorowi Karolowi Kałuży, który był jej właścicielem na przełomie XIX i XX wieku.

Budynek w swojej historii podlegał licznym przebudowom. Wiązały się one ze zmianą funkcji części budynku, jak również z przebudowami i wyburzeniami budynków sąsiednich.

Na podstawie badań stratygraficznych ustalono docelową kolorystykę obiektu. Początkowo rozważano także inny wariant malowania elewacji kamienicy. Projekt remontu wykonała firma: Pracownia Projektowa Architektury Maciej Kordian Morawski z Warszawy.

Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 3 miesiące (lecz nie później niż do 15 maja 2013) na wykonanie remontu elewacji bocznej i remontu dachu, a 4 miesiące od zakończenia I etapu na pozostałe prace (m.in. elewacja frontowa).

ab / bielsko.info, źródło: inwestycje.blog.bielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.