bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2023
  • 13 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 16638

[FOTO] Powróciły legendarne lody Eskimo! Wkrótce otwarcie lokalu!

Na plac Wojska Polskiego powróciły legendarne lody Eskimo! Na razie przy remontowanym placu pojawił się szyld i nazwa, a także charakterystyczny, żółto-czerwony kolor elewacji. Lokal zostanie otwarty już wkrótce.

Reklama

Remontowany plac Wojska Polskiego oraz nowy lokal lodów Eskimo - 5.04.2023 · fot. bielsko.info


Jak przekazała portalowi bielsko.info rok temu Danuta Danielczyk, właścicielka budki z lodami Eskimo, nowy lokal, w którym będzie znajdować się punkt gastronomiczny z tymi smakołykami, będzie mieścić się w kamienicy przy placu Wojska Polskiego 4, w zachodniej pierzei placu. Od kilku dni osoby przechodzące przez plac mogą zobaczyć, że pojawił się już tam legendarny szyld oraz charakterystyczne, żółto-czerwone kolory.

Remontowany plac Wojska Polskiego oraz nowy lokal lodów Eskimo - 5.04.2023
Remontowany plac Wojska Polskiego - 5.04.2023 · fot. bielsko.info


Przypomnijmy, legendarna budka z lodami Eskimo zniknęła z placu Wojska Polskiego 10 marca ubiegłego roku. Obiekt rozebrano podczas przebudowy placu Wojska Polskiego. Pisaliśmy o tym w artykule "Z pl. Wojska Polskiego zniknęła budka z Lodami Eskimo".Jak mówił nam w maju 2021 roku Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej,"doceniając tradycje tego miejsca, nie samego kiosku, ale usług tam prowadzonych, chcemy go zachować w przestrzeni zmodernizowanego placu. Z właścicielką kiosku z lodami spotkał się prezydent Miasta. W trakcie tego spotkania pani otrzymała propozycję wynajęcia lokalu należącego W trakcie tego spotkania pani otrzymała propozycję wynajęcia lokalu należącego do Miasta i zlokalizowanego na samym Placu Wojska Polskiego".

lody eskimo
Budka z lodami Eskimo na placu Wojska Polskiego · fot. bielsko.tv


Zachęcamy do obejrzenia archiwalnego materiału z cyklu "Kultowe Bielsko" z Lodami Eskimo w roli głównej, który został opublikowany w maju ubiegłego roku.mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.