bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 grudnia 2012
  • 3 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4224

Nowy parking w połowie stycznia

W połowie stycznia skończy się koszmar z parkowaniem przy Bielskim Centrum Kultury.

parking
fot. bielsko.info


Kłopot z zostawieniem auta przed koncertem, czy innym wydarzeniem w domu muzyki był od zawsze, ostatnio, gdy rozpoczęła się inwestycja było jeszcze gorzej. To wkrótce się zmieni. W miejscu starego parkingu powstał nowy wielopoziomowy obiekt. Na 2-kondygnacyjnym parkingu samochody będą parkowały na 4 poziomach. Zmieści się tu 117 pojazdów. Kiedy będziemy parkować?

"Parking jest odebrany, przygotowujemy dokumenty, aby można było go przekazać do użytku. Została tylko jedna rzecz, która musi zostać zrobiona- organizacja ruchu"- mówi Adam Grzywacz, naczelnik wydziału gospodarki miejskiej w bielskim magistracie.

Z nowego parkingu zadowoleni są nie tylko kierowcy, także niezmotoryzowane osoby. "Gdzie tu nie parkowali ostatnio. Ulica była cała zastawiona"- mówi pani Krystyna z bloku obok. Parking będzie bezpłatny, ma zostać otwarty w połowie miesiąca. Inwestycja, wraz z przebudową parku Słowackiego kosztowała ok. 9 mln zł. 85 proc. tej kwoty, to środku unijne.

new, ab / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.