bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2023
  • 28 marca 2023
  • wyświetleń: 3921

Co mieszkańcy sądzą o budowie spalarni? Za nami wielka debata

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Referendum - 16 kwietnia 2023" podaj

W poniedziałek, 27 marca Stowarzyszenie Niezależni.BB zorganizowało Wielką Debatę Spalarniową „Dlaczego spalarni trzeba powiedzieć NIE?”. W sali NOT zgromadziło się ponad 100 osób, które wysłuchały argumenty zwolenników i przeciwników budowy spalarni. Zapis dyskusji można obejrzeć poniżej.

Reklama

Co mieszkańcy sądzą o budowie spalarni? Za nami wielka debata
Co mieszkańcy sądzą o budowie spalarni? Za nami wielka debata · fot. Materiały prasowe


- Wielka Debata Spalarniowa była okazją, aby bielszczanie poznali argumenty, na podstawie których podejmą decyzję o głosowaniu w referendum lokalnym rozpisanym na 16 kwietnia - zauważa Stowarzyszenie Niezależni.BB.

Podczas debaty swoje stanowiska zaprezentowali przedstawiciele klubów radnych Rady Miejskiej w Bielsku-Białej: Tomasz Wawak mówił w imieniu Niezależnych.BB, Maksymilian Pryga - Klubu Radnych Jarosław Klimaszewskiego, a Konrad Łoś - Klubu Radnych PiS.

Były także wystąpienia przedstawiciela ewentualnego inwestora - Zakładu Gospodarki Odpadami (Piotr Prochot - Dyrektor ds. Ochrony Środowiska w Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej) oraz mieszkańców - Leszka Posłusznego z inicjatywy Stop Spalarni w Wapienicy.

ciepłownia, spalarnia
Planowana lokalizacja spalarni to teren dawnej ciepłowni przy ulicy Londzina w Wapienicy


Uczestnicy poznali także opinię Piotra Bartczaka ze Polskiego Stowarzyszenia „Zero Waste”, wieloletniego pracownika sekcji ochrony środowiska Rady Europejskiej i Europejskiego Biura Ochrony Środowiska.

Debatę zakończyły pytania mieszkańców zgromadzonych w sali NOT. Na sali wylosowano i odpowiedziano tylko na kilka pytań, jednak organizatorzy zapowiedzieli przekazanie wszystkich pytań prelegentom i publikację odpowiedzi.

Już teraz bielszczanie mogą wyrazić swoją opinię na temat spalarni w specjalnej sondzie internetowej przygotowanej przez nasze stowarzyszenie. Została ona opracowana w systemie iVoting, pierwszej polskiej aplikacji do głosowania z wykorzystaniem blockchain. Ankieta nie pozwala na wielokrotne głosowanie danej osoby, co uwiarygodnia jej wyniki. Dostępna jest tutaj.

Zapis wideo z debaty dostępny jest poniżej a także na oficjalnym profilu na Facebooku Stowarzyszenia Niezależni.BB.

Loading...

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Referendum - 16 kwietnia 2023

16 kwietnia 2023 roku w Bielsku-Białej odbędzie się historyczne referendum - po raz pierwszy bielszczanie zadecydują w sprawach związanych z samorządem. Poniżej bieżące informacje na ten temat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Referendum - 16 kwietnia 2023" podaj