bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2023
  • wczoraj, 18:07
  • wyświetleń: 3430

Miasto zakończyło sprzedaż węgla. Musiało odrzucić ofertę PGG

Urząd Miejski w Bielsku-Białej poinformował o tym, że miasto wyczerpało już zapasy węgla, którymi dysponowało. W związku z tym wszystkie niezrealizowane dotychczas wnioski o preferencyjny zakup tego paliwa z konieczności pozostaną bez rozpatrzenia.

Reklama

węgiel
fot. pszczyna.tv


- Podjęliśmy próbę zwiększenia zapasów węgla, ale oferta Polskiej Grupy Górniczej, którą otrzymaliśmy 13 marca, uniemożliwiała zakup tego surowca w dotychczasowym sortymencie. Miałby on także inne pochodzenie niż do tej pory. Dodatkowo zaproponowana nam przez PPG ilość węgla nie wystarczyłaby na zrealizowanie złożonych przez bielszczan zamówień - wyjaśnił Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

- Od początku funkcjonowania tego programu dokładaliśmy wszelkich starań, aby dostarczany bielszczanom węgiel był jak najwyższej jakości. Aktualna oferta PPG nie pozwoliłaby nam na utrzymanie dotychczasowych standardów w tym zakresie - dodaje bielski magistrat.

- W związku z faktem, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować mieszkańcom miasta surowca o takiej jakości jak dotąd w poczuciu głębokiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo i komfort bielszczan, a także w trosce o finanse miasta sprzedaż węgla przez bielski samorząd nie będzie kontynuowana - podsumowuje bielski Urząd Miejski.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.