Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2023
  • wyświetleń: 2702

[FOTO] Ludzie śmiecą, płacą wszyscy. Bielska niekończąca się opowieść

Czasem zastanawiamy się w redakcji, ile można pisać o tym, że zaśmiecanie miasta jest nie tylko głupie, ale także po prostu kosztowne? Ale wygląda na to, że trzeba nieustannie. Niestety, za bezmyślność niektórych płacą wszyscy…

Śmieci obok traktu spacerowego wzdłuż potoku Straconka - 24.02.2023 · fot. Roman Matyja


Bielscy radni Szczepan Wojtasik, Maksymilian Pryga i Roman Matyja podjęli interwencję w sprawie przeprowadzenia prac porządkowych wzdłuż traktu spacerowego potoku Straconka.

- Zgłaszają się do nas osoby korzystające z traktu spacerowego potoku Straconka, zaniepokojone stanem porządku w tej części naszego miasta. W związku z powyższym poszliśmy w to miejsce żeby zobaczyć jak wygląda stan faktyczny. Na początku, naszym oczom przy zejściu ze schodów przy ulicy Żywieckiej, ukazał się mini śmietnik w postaci kilkunastu butelek po alkoholu i zestawu śmieci. Idąc dalej, widok był równie niepokojący, bo okazało się, że takich miejsc jest znacznie więcej, a przy parkingu obok stacji paliw to już katastrofa - opisują, publikując zdjęcia z wizji lokalnej.

- Pisząca do nas osoba zwraca uwagę ,„że ewidentnie ktoś regularnie tam wyrzuca butelki". Jak mówi: „panowie jak koszą trawę rozwalają te butelki. Pieski mają pokrwawione łapki a rowery przebite opony". Ponadto na chodniku wzdłuż potoku leżą zeszłoroczne liście, które nie dodają estetyki a i pogarszają bezpieczeństwo pieszym. Dlatego mamy ogromną prośbę, aby służby miejskie przystąpiły do porządkowania terenu jeszcze przed wzrostem trawy, która ukryje pozostawione tam śmieci - zaapelowali przedstawiciele mieszkańców.

Władze miasta tymczasem nie ukryją ubolewanie, że „są osoby, które nie czują odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest przestrzeń publiczna i bez skrupułów nielegalnie wyrzucają śmieci w różnych częściach naszego miasta”.

- Z tego tytułu musimy wydawać znaczne środki finansowe, zamiast spożytkować je na bardziej istotne dla wszystkich mieszkańców potrzeby. Odnosząc się do wskazanego miejsca informuję, że prace porządkowe zostaną wykonane w drugiej dekadzie marca 2023 roku - zapewnił Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.