Wiadomości
- 6 marca 2023
- wyświetleń: 2460
Wytną drzewa, ale nie w centrum?
Wracamy do tematu budzącej wiele emocji wycinki drzew wzdłuż przebiegającej przez Bielsko-Białą linii kolejowej. Jak informuje Ratusz, nie chodzi o wycinkę w centrum miasta...

O tej wycince drzew "przy torach" pisaliśmy już niejednokrotnie, m.in. w tym artykule . Tymczasem bielscy radni Klubu Niezalezni.BB po raz kolejny wystąpili do władz miasta w sprawie planowanej przez PKP PLK wycinki 1047 sztuk drzew i 11100 metrów kwadratowych krzewów wzdłuż linii kolejowej w centrum Bielska-Białej.
W odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta poinformował, że sprawa wspomnianej przez rajców wycinki "nie dotyczy drzew i krzewów na działkach zlokalizowanych w centrum Bielska-Białej".
- Na tytułowej stronie wniosku spółka akcyjna PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu omyłkowo podała niewłaściwe numery działek. Przedmiotowy zakres wycinki obejmuje drzewa i krzewy rosnące wzdłuż linii kolejowej nr 139 Katowice - Zwardoń, na działkach zlokalizowanych od rejonu ul. Trakcyjnej w Bielsku-Białej w kierunku północnym przez Komorowice aż do granicy administracyjnej miasta z Czechowicami-Dziedzicami - podał wiceprezydent.
ZOBACZ TAKŻE
Miasto bez ptaków? Mieszkańcy bronią siedliska
Zieleń pod lupą. Tańsze nasadzenia w Bielsku-Białej?
Miasto szykuje się do wiosny - kupi setki sadzonek
Zielony zakątek czy zagrożenie? Spór o drzewo na Placu Ratuszowym
DzisiajWoda w górach. O retencji, przyrodzie i historii Cygańskiego Lasu
Pytanie o przygotowanie miejskich budynków do nowych wymogów energetycznych UE
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









