Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2023
  • wyświetleń: 4492

[FOTO] Nowy przystanek przy ul. Warszawskiej. Obsługują go 3 linie

Przy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej pojawił się nowy przystanek autobusowy. Obsługują go dwie linie MZK Bielsko-Biała oraz jedna PKM Czechowice-Dziedzice.

Nowy przystanek przy ul. Warszawskiej. Obsługują go 3 linie · fot. Wydział Komunikacji UM BB


- Początkiem listopada 2022 roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył przebudowę wschodniej nitki ul. Warszawskiej pomiędzy “Rondem Solidarności” a rondem przy dawnym markecie Tesco. Za skrzyżowaniem z ul. Okrężną wybudowany został nowy przystanek Warszawska Aluprof w kierunku Czechowic-Dziedzic - poinformował Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W ramach inwestycji wybudowany został nowy peron przystankowy, na którym zastosowano tzw. krawężniki peronowe. Jak wyjaśnia Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego, ich kształt pozwala na bezpośredni podjazd autobusu do peronu przystankowego, a także zapobiega niszczeniu opon w przypadku najechania na krawężnik.

Nowy przystanek przy ul. Warszawskiej. Obsługują go 3 linie
Nowy przystanek przy ul. Warszawskiej. Obsługują go 3 linie · fot. Wydział Komunikacji UM BB


- Na górnej płaszczyźnie krawężników zastosowano ryflowaną powierzchnię antypoślizgową, która znacznie poprawia bezpieczeństwo w trakcie wsiadania i wysiadania z autobusów, szczególnie dla osób starszych i pasażerów ze szczególnymi potrzebami. Dodatkowo wzdłuż krawędzi peronów zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami ułatwiająca osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym - dodaje wydział.

- Na początku roku na przystanku zamontowano nową wiatę przystankową, wyposażoną w siedziska o długości 2/3 długości wiaty, dzięki czemu jeden moduł wiaty przystankowej - pozbawiony siedziska jest dedykowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach, a także umożliwia swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej zamontowanej w gablocie rozkładowej - podsumował Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Nowy przystanek przy ul. Warszawskiej. Obsługują go 3 linie
Nowy przystanek przy ul. Warszawskiej. Obsługują go 3 linie · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Nowy przystanek przy ulicy Warszawskiej - "Warszawska / Aluprof" w kierunku Czechowic-Dziedzic obsługują dwie linie MZK Bielsko-Biała - 32 oraz 50 - a także jedna linia PKM Czechowice-Dziedzice - X.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.