bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3089

Pomaganie mają we krwii

Z pracownikami socjalnymi z terenu powiatu bielskiego w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej w okresie przedświątecznym spotkali się: Przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Roman Migdał, Starosta Bielski Andrzej Płonka, Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński i Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Helena Byrdy - Przybyła.

- Wyrażam ogromną wdzięczność i szacunek wszystkim pracownikom socjalnym, wolontariuszom działającym w hospicjach, instytucjach, stowarzyszeniach charytatywnych, czy towarzystwach jak np. Brata Alberta, Fundacja Nadzieja - zwracał się do licznie przybyłych pracowników placówek socjalnych Starosta Bielski, Andrzej Płonka.

Przedświąteczne spotkanie z pracownikami socjalnymi · fot. Starostwo Powiatowe


- Działalność w szeroko rozumianej pomocy społecznej jest wyzwaniem, które podejmują ludzie wielcy duchem. Wymaga ona odwagi, konsekwencji, roztropności, wiary w swoje możliwości, pokory, a nade wszystko wrażliwości na drugiego człowieka i umiejętności przyjmowania go, kimkolwiek jest i jakkolwiek wygląda jego życie - po to, aby wyjść naprzeciw jego trudnej sytuacji, udzielić wsparcia i dać mu nadzieję - dodał Starosta.

ab / bielsko.info, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.