bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2991

Dźwig stawia słupy na dziedzińcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

To najbardziej spektakularna część budowy zadaszenia nad bielskim zamkiem. Ogromny dźwig stawia kilkunastometrowe słupy w centrum Bielska-Białej. Muzeum jest w tym tygodniu nieczynne.

dźwig
Dźwig ma masę 96 ton! · fot. muzeumbielsko.blogspot.com


Inwestycja rozpoczęła się latem od prac ziemnych - wymiany wszystkich instalacji. W tym tygodniu odbywają się bardzo trudne i efektowne dla bielszczan roboty. Do wnętrza zamku na dziedziniec trzeba włożyć 16-metrowe stalowe słupy, na których zostanie oparty niezwykły baldachim.

"Stalowy baldachim będzie oparty na 4 słupach, które podtrzymują całą konstrukcję. Na tej konstrukcji ze stalowej kostki będzie oparty całkowicie przezroczysty szklany dach"- mówi Wojciech Glądys z muzeum. Na zamkowym dziedzińcu pojawił się ciężki sprzęt, m.in. dźwig o masie 96 ton. Dwa dźwigi i trzy tiry muszą sobie radzić na wąskiej zabudowanej starówce.

Cała inwestycja ma się zakończyć do marca 2014 roku. Bielskie muzeum zyska dodatkową oświetloną i ogrzewaną salę o powierzchni 300 m kw. Obecnie nie posiada tak dużego pomieszczenia koncertowego, czy wystawienniczego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj