bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2073

Therma: sezon bez spadków

Obecny sezon ciepłowniczy będzie dla bielskiego przedsiębiorstwa ciepłowniczego "Therma" pierwszym, w którym wielkość mocy zamówionej w Zespole Elektrociepłowni będzie większa niż w sezonie poprzednim.

therma
Zapotrzebowanie na ciepło klientów "Thermy" wynosi niewiele ponad 300 MW.


- Liczymy na to, że ilość ciepła, które pobierają nasi klienci nie będzie już spadać - stwierdził Józef Niedokos Prezes Zarządu PK "Therma". - Nasza firma jest ewenementem w skali całego kraju - powstała przed laty na potrzeby bielskiego przemysłu włókienniczego, który miał ogromne zapotrzebowanie na ciepło. Po jego upadku rozpoczęliśmy restrukturyzację i przebudowę sieci - właśnie teraz nasza praca zaczęła przynosić efekty - dodaje Józef Niedoks.

Obecny sezon grzewczy jest dla "Thermy" sezonem jubileuszowym. Przed 20 laty powstała spółka z o.o. "Therma". Dostarczała wtedy do odbiorców - przede wszystkim przemysłowych - ponad 800 MW energii cieplnej. Obecnie zapotrzebowanie na ciepło klientów "Thermy" wynosi niewiele ponad 300 MW.

Z innych danych liczbowych, które obrazują drogę jaką przeszło bielskie przedsiębiorstwo, warto wymienić chociażby poziom zatrudnienia - w 1992 roku w firmie pracowało 400 osób - obecnie jest ich 167, spółka obsługiwała 208 liczników ciepła - teraz jest ich 1932 sztuk.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.