Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2023
  • 4 lutego 2023
  • wyświetleń: 38076

Kobieta z dzieckiem zmieciona z chodnika. Wypadek na Górskiej

W czwartek, 2 lutego przed godziną 19.00 do służb ratunkowych wpłynęło dramatyczne zgłoszenie o potrąceniu kobiety i dziecka przy ul. Górskiej w Bielsku-Białej. Wypadek miał miejsce na wysokości skrzyżowania z ul. Bobową, ok. 150m powyżej wiaduktu drogi ekspresowej. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej z JRG-1 w Bielsku-Białej, miejscową jednostkę OSP Straconka, dwa zespoły ratownictwa medycznego i patrol wypadkowy bielskiej drogówki.

Wypadek na ul. Górskiej w Bielsku-Białej - 2.02.2023 · fot. sid / bielsko.info


Szczegóły i dokładne okoliczności wyjaśniają specjaliści z drogówki. Z relacji świadka wynika, że samochód marki Skoda poruszał się ul. Górską w stronę Przegibka. W pewnym momencie kierowca bez hamowania i żadnych prób korekty toru jazdy zjechał z drogi na chodnik, potrącając 20-letnią kobietę prowadzącą wózek z 3-letnim dzieckiem. Piesza i dziecko zostały odrzucone na kilkanaście metrów, a pojazd zatrzymał się dopiero po uderzeniu w ogrodzenie wodociągów. Cała sytuacja wyglądała fatalnie.

Na pomoc natychmiast ruszyli świadkowie i pracownicy pobliskiego przedszkola terapeutycznego. Dziecko zostało przeniesione do ogrzanych pomieszczeń przedszkola. Potrącona kobieta nie była w stanie samodzielnie się poruszać, więc zdecydowano o pozostawieniu jej w tym miejscu, w którym się znajdowała. Została przykryta kocami i otoczona wparciem psychologicznym. Bardzo przeżyła wypadek i jego następstwa, martwiła się o stan zdrowia dziecka.

Kierowca, który zjechał z drogi to 29-letni dostawca posiłków zrzeszony w ogólnopolskiej korporacji. Nie potrafił wyjaśnić co się stało. Był w szoku. Twierdził, że nie pamięta momentu wypadku. Zdaniem świadka jechał zdecydowanie szybciej niż powinien, a po wyjściu z auta trzymał w ręce odblokowany telefon komórkowy, co może sugerować, że zamiast na drogę patrzył w telefon.

Kierowca był trzeźwy. Jak udało nam się ustalić, stan potrąconej kobiety jest stabilny. Doznała m.in. urazów kończyn. Dziecko wyszło z opresji bez większego szwanku. Policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie zdarzenia, które wstępnie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj