bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2374

Klient zastraszył barmankę bronią

Klient jednego z bielskich lokali groził barmance bronią. Wkrótce po tym został zatrzymany przez policjantów z komisariatu III. Odpowie za groźby karalne, za co może spędzić w więzieniu najbliższe 2 lata.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w lokalu przy ul. Lipowej. Pijany mężczyzna zamówił piwo, a kiedy barmanka z uwagi na stan jego nietrzeźwości odmówiła podania alkoholu, mężczyzna stał się agresywny. Chodził od stolika do stolika i zaczepiał klientów.

Wreszcie kobieta wyprosiła natrętnego klienta z lokalu. Mężczyzna nie dał jednak tak łatwo za wygraną. W pewnym momencie, kiedy był już na schodach, wyjął pistolet i zagroził barmance słowami: „chcesz żebym przestrzelił ci kolano?”. Wystraszona kobieta schroniła się w lokalu i zamknęła drzwi, do których sprawca przez cały czas się dobijał.

Pozostali klienci wezwali na miejsce policjantów. W międzyczasie napastnik zdążył uciec. Policjanci dysponując jego rysopisem zatrzymali go w sąsiednim barze. W czasie jego przeszukania odnaleźli pistolet gazowy, którym groził kobiecie.

Zatrzymany 28-letni bielszczanin został przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty gróźb karalnych. Skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 5 lat, grzywny w wysokości 1000 zł. Zmuszony też będzie uiścić koszty postępowania, a pistolet gazowy, który stanowił jego własność ulegnie przepadkowi. Wyrok nie jest prawomocny.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.