Wiadomości

  • 29 stycznia 2023
  • wyświetleń: 800

Jak zaktualizować stronę internetową?

Materiał partnera:

Obecnie trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu w sieci bez atrakcyjnej i estetycznej witryny. Tego rodzaju wizytówka firmy stanowi jedno z najchętniej wykorzystywanych źródeł informacji o marce czy oferowanych produktach lub usługach. Sam projekt WWW to jednak nie wszystko! Musisz zadbać także o bieżącą administrację - tylko w ten sposób zyskasz uznanie odbiorców i algorytmów Google. Przeczytaj i sprawdź, jak zaktualizować stronę internetową. Poznaj elementy, na które musisz zwrócić szczególną uwagę.

Linkhouse

Na czym polega aktualizacja strony WWW?



Bilbordy, firmowe wizytówki czy reklama tradycyjna - choć wciąż skuteczne, to obecnie stanowią często tylko uzupełnienie promocyjnych działań prowadzonych w sieci.

Jeśli celem Twojego biznesu jest pozyskiwanie nowych klientów, to zapewne masz już stronę WWW.

Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że witryna ta ma przynajmniej jedną wadę. Otóż bez odpowiedniej obsługi w końcu się zestarzeje i przestanie spełniać swoje funkcje. Jeśli myślisz, że prace kończą się wraz ze stworzeniem projektu, to musimy wyprowadzić Cię z błędu! Już po uruchomieniu strona internetowa wymaga systematycznej i bieżącej obsługi.

Tego rodzaju aktualizacja obejmuje różnorodne działania, których celem jest dostosowanie witryny do wytycznych wyszukiwarki, oczekiwań i potrzeb użytkowników oraz aktualnych trendów. Jest to więc coś więcej niż administrowanie strony.

Przegląd i modyfikacja pojawiających się błędów czy problemów, które mogą wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie witryny, wymaga czasu, wiedzy i doświadczenia. Podobnie jak odświeżanie treści czy uaktualnianie podstron. Jednak brak wymienionych działań nie tylko utrudnia użytkowanie strony, ale również zagraża jej bezpieczeństwu.

Linkhouse


Aktualizacja strony internetowej - 6 kluczowych działań



Czy wiesz, że dodawanie nowych treści czy okazjonalne wykonywanie kopii zapasowych to za mało, aby Twoja witryna działała poprawnie? Pamiętaj, że obsługa strony jest równie ważna, jak jej stworzenie. Zadbaj więc o aktualizację pod kątem funkcjonalności, zawartości, wyglądu i bezpieczeństwa. Poniżej wymieniamy działania, które należy wdrożyć w pierwszej kolejności.

1. Publikuj tylko aktualne informacje



Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której jako profesjonalny przedsiębiorca prezentujesz potencjalnym klientom nieaktualne katalogi produktów, przekazujesz niezaktualizowane cenniki czy oferujesz nieobowiązujące już promocje.

Z tego samego powodu nie możesz dopuścić, by na Twojej stronie internetowej - czyli wirtualnej wizytówce firmy - pojawiły się przestarzałe informacje.

Dlatego, jeśli:

  • zmieniasz adres siedziby czy dane kontaktowe,
  • wprowadzasz nowe usługi lub produkty,
  • wycofujesz część asortymentu z oferty,
  • podnosisz lub obniżasz ceny,

to musisz zadbać, aby tego rodzaju przekaz był zgodny ze stanem rzeczywistym. Należy o tym pamiętać podczas aktualizacji witryny.

2. Aktualizuj wtyczki oraz CMS



Czy wiesz, co odpowiada za bezpieczeństwo i komfort użytkowania Twojej witryny? Z pewnością są to zaktualizowane wtyczki oraz CMS, czyli system zarządzania treścią. W ramach administrowania i obsługi musisz więc zadbać o dostęp do najnowszych wersji oprogramowania. W ten sposób sprawisz, że strona będzie działała sprawniej i zyska kolejne ważne funkcjonalności.

Przed wykonaniem aktualizacji warto zabezpieczyć wszelkie zgromadzone dane tworząc kopię zapasową. Wykonując backup, nie musisz się martwić ewentualnymi problemami technicznymi, które mogą się pojawić w wyniku instalacji nowej wersji wtyczki czy systemu CMS.

3. Zwróć uwagę na użyteczność i aktualność treści



Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że wyszukiwarka docenia rozbudowane strony internetowe z angażującą i wartościową zawartością. Dlatego nie możesz spocząć na laurach i poza aktualnymi informacjami o Twojej firmie, musisz publikować również nową i unikalną treść.

W ramach aktualizacji strony warto tworzyć teksty użyteczne i „na czasie”, czyli zgodne z aktualnymi trendami oraz obowiązującymi w danym momencie wytycznymi Google czy potrzebami potencjalnych klientów. Świetnym rozwiązaniem może okazać się też recykling treści. W tym celu należy odświeżać opublikowane już artykuły, które jednak nadal niosą wartość dla odbiorców.

A jeśli wciąż nie udało Ci się wdrożyć bloga, to koniecznie musisz to zrobić! Treści stanowią bowiem dla internatów dodatkową wartość, która skłania do kolejnych wizyt na stronie.

4. Uatrakcyjnij stronę pod kątem wizualnym



Jako właściciel firmowej witryny musisz obserwować pojawiające się praktyki w projektowaniu graficznym i nadążać za innowacjami w web designie. Tylko uważnie śledząc zmiany i wprowadzając choćby drobne modyfikacje, możesz zapewnić odbiorcom jak najlepsze wrażania.

A ponieważ preferencje użytkowników zmieniają się dość często, to nieaktualizowana pod względem wizualnym witryna, choć może nadal spełniać swoje funkcje, nie trafi do potencjalnych klientów.

Co musisz zrobić, aby uatrakcyjnić projekt WWW?

Zadbaj o nowoczesną kolorystykę. Pamiętaj, że dziś internauci szczególną uwagę zwracają na materiały audiowizualne - postaw więc na wysokiej jakości zdjęcia i filmy w odpowiednim formacie. Śledź nowości, odśwież czcionkę i wdróż technologię RWD (która zapewnia poprawne wyświetlanie się strony na wszystkich urządzeniach). Poza tym dodaj nowe podstrony lub zmodernizuj już istniejące.

5. Popraw błędy techniczne



Zbyt wolne ładowanie, brak certyfikatu SSL, nieintuicyjna nawigacja, niedziałające linki, niska jakość treści - to tylko kilka spośród wielu problemów na stronach WWW. A choć szukanie i naprawianie błędów powinno odbywać się w szczególności na etapie tworzenia witryny, to musisz proces ten kontynuować również w trakcie aktualizacji.

Zasada jest jedna - zacznij wprowadzać zmiany, zanim usterki dostrzegą internauci. Nie zapominaj w tym wszystkim o SEO. Jeśli chcesz docierać do użytkowników, to musisz dostosować stronę do obowiązujących wytycznych wyszukiwarki. W tym celu warto śledzić aktualizacje Google i stosować rozwiązania, które zwiększą wartość witryny w oczach odbiorców oraz algorytmów.

6. Inwestuj w nowe funkcjonalności



Świat nie stoi w miejscu - szczególnie ten wirtualny. Tylko bieżąca aktualizacja i ciągły rozwój witryny mogą Ci zapewnić wyrównaną walkę z konkurencją. Twoi branżowi rywale z pewnością prześcigają się we wdrażaniu funkcjonalności, których celem jest poprawa doświadczenia użytkownika podczas korzystania ze strony WWW.

Ty też postaw na innowacyjne rozwiązania, które m.in.:
  • poprawią komunikację (np. livechat),
  • zwiększą atrakcyjność oferty (np. personalizacja produktów),
  • przyśpieszą proces zakupowy (np. kalkulatory i wizualizacje),
  • odpowiedzą na wątpliwości (np. zakładka FAQ).


Dlaczego aktualizacja strony internetowej jest ważna? Podsumowanie



Jak widzisz, aktualizacja to coś więcej niż prowadzenie strony WWW.

Na szczęście nie musisz zajmować się nią samodzielnie! W WeNet doradcy internetowi pomagają tym, którzy nie chcą pozostać w tyle za konkurencją, ale nie mają czasu, aby kompleksowo zająć się obsługą witryny. A to niezwykle ważne ze względu na doświadczenie użytkowników, SEO, bezpieczeństwo czy funkcjonalność.

Nie trać więc czasu i powierz aktualizację witryny specjalistom, którzy zapewnią wszystko, co potrzebne do prowadzenia skutecznych działań online. W ramach bogatego pakietu otrzymasz nie tylko atrakcyjny projekt WWW, ale też jego obsługę i ochronę.

Twoje zaangażowanie zostanie ograniczone do minimum - wszelkie zmiany i aktualizacje zostaną przeprowadzone, gdy Ty będziesz rozwijać swój biznes. Szczegóły na temat oferty możesz uzyskać podczas darmowej konsultacji. Przekonaj się, dlaczego mali i średni przedsiębiorcy wybierają WeNet.