Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2023
  • 30 stycznia 2023
  • wyświetleń: 25393

Co dalej z dawnym Tesco przy ul. Warszawskiej? Będzie nowy market?

W przedostatni dzień 2022 roku z dawnego centrum handlowego Tesco przy ulicy Warszawskiej wyprowadził się ostatni najemca - Poczta Polska. Na razie nic nie wskazuje na to, aby prędko w budynku otwarto nowy sklep.

tesco warszawska
Dawny sklep Tesco przy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej


Hipermarket Tesco przy ulicy Warszawskiej był jednym z pierwszych sklepów wielkopowierzchniowych w Bielsku-Białej. Wybudowany w 2002 roku obiekt został sześć lat później rozbudowany o pasaż handlowo-usługowy. Rozbudowa pozwoliła na zwiększenie powierzchni użytkowej o ponad 4 tys. m kw. i poszerzenie oferty o 22 lokale handlowe.

W 2020 roku brytyjska sieć wycofała się z Polski, sprzedając większość sklepów duńskiej firmie Salling Grup (dyskonty Netto). Transakcja nie objęła kilku większych nieruchomości - m.in. centrum handlowego przy ulicy Warszawskiej.

tesco warszawska
Dawny sklep Tesco przy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej


Ostatecznie nieruchomość zakupiła firma TALGO H.Brunengraber TAL&CO. Ta sama spółka nabyła dawny hipermarket Tesco w Mielcu. Nowy właściciel, w miejscu mieleckiego Tesco, wybudował park handlowy Vendo Park, który oficjalnie otwarto pod koniec 2022 roku.

Jakie są plany właściciela dawnego centrum handlowego Tesco w Bielsku-Białej? Dwukrotnie kontaktowaliśmy się z przedstawicielem spółki TALGO, jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

tesco warszawska
Teren parkingu, jak i przylegający do niego lasek, zamienia się w dzikie wysypisko śmieci


Udało nam się ustalić, że w ubiegłym roku na terenie dawnej hali sklepowej przeprowadzono badania nośności posadzki. Próby miały dać odpowiedź na to, czy podłoga hali wytrzyma większe obciążenie.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że obiekt ma zostać zaadaptowany na kolejny market budowlany. Na razie nowy właściciel nie złożył wniosku na przebudowę budynku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.