Wiadomości
- 25 stycznia 2023
- 29 stycznia 2023
- wyświetleń: 4438
Miała zakaz przebywania w ośrodku. Bezdomna i ranna spała w autobusie
Strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic pomogli bezdomnej i rannej kobiecie, która spała w autobusie. Po odwiezieniu jej do bielskiego Ośrodka dla osób bezdomnych, okazało się, że ma zakaz przebywania w tej placówce.

Do opisywanej sytuacji doszło w niedzielę, 22 stycznia, tuż po godzinie 6.00.
- Dyżurny straży miejskiej zadysponował patrol na dworzec autobusowy w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie w jednym z autobusów bielskiej linii miała podróżować śpiąca kobieta. Po jej przebudzeniu i wylegitymowaniu okazało się, że jest to 63-letnia bezdomna z Bielska-Białej, która uskarżała się podczas interwencji na ból kolana. Okazało się, że miała ranne, krwawiące kolano - relacjonuje czechowicka SM.
Jak dodaje, patrol udał się z ranną kobietą na pogotowie ratunkowe, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Wtedy okazało się, że bezdomna miała na stopach założone woreczki spożywcze, a na to buty, które nie miały podeszwy. 63-latka została również przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - była trzeźwa.
- Strażnicy postanowili przewieźć kobietę do Ośrodka dla osób bezdomnych w Bielsku-Białej. Na miejscu okazało się, że kobieta ma zakaz przebywania w ośrodku z uwagi na agresywne zachowanie i wszczynanie awantur z podopiecznymi oraz obsługą. Kobieta otrzymała nowe buty dziękując funkcjonariuszom za okazaną pomoc, a następnie udała się do znajomego - podsumowała straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.
ZOBACZ TAKŻE
Nieletni pili alkohol przy galerii handlowej w środku dnia. Interweniowała Straży Miejskiej
[FOTO] Kolejne szambo wylane prosto do rowu - zlikwidowane. Podobno smród unosił się na całą okolicę
Straż Miejska kontroluje gospodarowanie ściekami w Bielsku-Białej
Znieważył strażników miejskich. Interwencja zakończona zatrzymaniem 33-latka
Chcą ratować, ale mają problem z wyjazdem
Motoambulans w Bielsku-Białej zdał pierwszy egzamin - 63 interwencje w pierwszym miesiącu
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











