Wiadomości

  • 20 stycznia 2023
  • wyświetleń: 573

Przewodnik po wycieraczkach przemysłowych - którą wybrać?

Materiał partnera:

W obiektach przemysłowych utrzymanie czystości jest szczególnie trudne. Osoby zatrudnione na stanowiskach roboczych i kontrolnych bardzo często mają styczność z zanieczyszczeniami takimi jak piasek, żwir, gleba, błoto, śnieg i inne substancje, organiczne lub nieorganiczne. Zwykła wycieraczka nie podoła takiemu zadaniu - konieczna jest wycieraczka do zadań specjalnych.

wycieraczki


Systemowe wycieraczki aluminiowe - skomponuj wycieraczkę idealnąPopularność wycieraczek systemowych nie bierze się znikąd - użytkownicy dostrzegają ich liczne zalety, takie jak lekkość przy zachowaniu solidności, możliwość dostosowania wymiaru, jak również opcja skomponowania wkładu zgodnie z własnym uznaniem.

Aluminiowa wycieraczka systemowa składa się z ramy (wykonanej z mocnego aluminium) oraz wkładów czyszczących, które połączone są w całość linką ze stali nierdzewnej. Zastosowanie elementów gumowych pomiędzy profilami umożliwia zwinięcie i przeniesienie wycieraczki - np. na czas jej konserwacji i mycia. Budowę typowej wycieraczki systemowej sprawdź na alumatex.pl.

W wycieraczce systemowej wszystkie wkłady mogą być takie same, ale istnieje także możliwość użycia dwóch wypełniaczy. O ich położeniu decyduje klient. Wyróżniamy kilka rodzajów wkładów do wycieraczek systemowych - jedne mają na celu poradzenie sobie z grubymi zanieczyszczeniami i są umieszczane na zewnątrz budynku, tuż przed wejściem (wkłady szczotkowe i gumowe). Druga kategoria odpowiada za doczyszczenia obuwia i wykonana jest z wkładów rypsowych lub tekstylnych. Najczęściej spotkać ją można we wnętrzu budynku.

Jeśli w hali produkcyjnej nie panuje zbyt duże zapylenie ani ryzyko uszkodzenia, zwyczajna wycieraczka systemowa sprawdzi się wystarczająco dobrze i nie będzie potrzeby poszukiwania alternatyw.

Kraty stalowe - czyste ciągi komunikacyjneCoraz częściej w firmach znajdują zastosowanie kraty stalowe. Mogą być z nich nawet zbudowane całe ciągi komunikacyjne. Zasadniczo ich zadaniem jest umożliwienie porządnego wytarcia i strzepania mocno zabrudzonych butów. Dodatkowo pełnią one rolę antypoślizgową, poprawiając bezpieczeństwo pracowników.

Istnieją modele krat stalowych ząbkowanych lub gładkich. To właśnie ząbkowane najlepiej odbierają zanieczyszczenia - są jednak przez to trudniejsze do mycia. Kolejną właściwością krat stalowych jest ich ogromna wytrzymałość - pomimo ażurowej konstrukcji, krata stalowa może przyjmować duże obciążenia.

Gumowe maty - wodoodporne, antypoślizgowe, antyzmęczenioweW firmach przemysłowych, zwłaszcza na halach produkcyjnych, bardzo często stosowane są maty gumowe. To świetne rozwiązanie zwłaszcza tam, gdzie dużym problemem jest wilgoć oraz mokre zanieczyszczenia - błogo, smary, oleje. Mata gumowa pozwala na szybkie i skuteczne ich usunięcie, a dodatkowo ma właściwości antypoślizgowe - chodzący po niej pracownik jest bezpieczny.

A skoro już mowa o pracownikach - warto przyjrzeć się tym, których stanowiska pracy wymagają stania w miejscu niemal przez cały dzień. Działanie takie bardzo osłabia kręgosłup, może też prowadzić do rozwoju żylaków, obrzęków i innych schorzeń. Aby zniwelować negatywny wpływ wymuszonej pozycji na zdrowie pracowników, można zastosować matę antyzmęczeniową. Zadaniem tego wyjątkowego produktu nie jest oczyszczanie obuwia, ale amortyzowanie nieprawidłowej postawy. Mata gumowa działa jak poduszka powietrzna, dając wytchnienie nogom, karkowi czy mięśniom grzbietu. Dzięki jej zastosowaniu stanie przy maszynie czy przy taśmie nie ma już tak złego wpływu na organizm, jak przed położeniem maty.

Wycieraczka gumowa z logotypem - niebanalny sposób na identyfikację wizualnąCiekawa identyfikacja wizualna jest dziś podstawą biznesu. Firmy z jednej branży konkurują z sobą o każdego klienta - wygra ta, która zostanie najskuteczniej zapamiętana, o ile będzie to oczywiście dobre skojarzenie. To dlatego na rynek weszły gumowe wycieraczki z logotypem.

Logowana wycieraczka przemysłowa łączy w sobie zalety klasycznej wycieraczki oraz reklamy outdoorowej. Umożliwia skuteczne oczyszczenie obuwia, a jednocześnie wpływa na przekonanie, iż posiadająca ją firma jest profesjonalna od A do Z, z dbałością o nawet tak małe detale.

Logotyp nanosi się na wycieraczkę metodą grawera laserowego, który wypala treści na metalowej listwie, specjalnie w tym celu dodanej do produktu w miejsce jednego z wkładów czyszczących. Zamiast logotypu możesz również zlecić wygrawerowanie sloganu reklamowego firmy albo nawet życzenia dobrego dnia - liczy się inwencja i oryginalność.