Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2587

[FOTO] Trudne warunki na drogach. Nie obyło się bez wielu kolizji

Opady śniegu, które występowały wczoraj w naszym regionie spowodowały, że na drogach zapanowały trudne warunki. Od godziny 9.00 w czwartek do godziny 9.00 w piątek policjanci odnotowali 17 kolizji, nie było wypadków. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Bestwince, gdzie ciężarówka wylądowała w rowie i uszkodziła rurę z gazem.

Zdarzenia drogowe w związku z trudnymi warunkami w Bielsku-Białej i powiecie bielskim - 19-20.01.2023 · fot. Nadesłane przez czytelników portalu Bielskie Drogi


Do zdarzenia w Bestwince doszło około godziny 16.20. Jak przekazała naszemu portalowi asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego wypadł z drogi i wylądował w rowie.

W wyniku zdarzenia uszkodzona została rura z gazem. Jednak po jej sprawdzeniu stwierdzono, że nie doszło do rozszczelnienia. Zakwalifikowano je jako kolizję. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. W czasie wyciągania pojazdu z rowu występowały utrudnienia w ruchu.

Zdarzenia drogowe w związku z trudnymi warunkami  w Bielsku-Białej i powiecie bielskim - 19-20.01.2023
Zdarzenia drogowe w związku z trudnymi warunkami w Bielsku-Białej i powiecie bielskim - 19-20.01.2023 · fot. Nadesłane przez czytelników portalu Bielskie Drogi


Kierowcy mieli także problemy w innych miejscowościach regionu, także w Bielsku-Białej, gdzie ciężarówki i autobusy znów miały problem z podjazdem na niektóre wzniesienia. Warto dodać, że IMGW-PB wydało pomarańczowy alert przed intensywnymi opadami śniegu, które wystąpią od godziny 15.00 w piątek, do godziny 10.00 w sobotę. Więcej o tym portal bielsko.info pisze w artykule "Solidnie sypnie śniegiem. Jest pomarańczowy alert IMGW". Bieżące informacje na temat sytuacji na drogach można znaleźć na portalu Bielskie Drogi oraz na jego profilu na Facebooku.

Gdzie zgłaszać problemy z odśnieżaniem? Całodobowy kontaktGłówne ciągi komunikacyjne (Firma PreZero Bielsko-Biała S.A.):
  • Tel.: 33 499 20 16, 33 499 20 26
  • Adres mailowy: zima.bielskobiala@prezero.com

Pozostałe ciągi komunikacyjne: strefa wschodnia i strefa zachodnia (Firma Eurovia Polska S.A.):
  • Tel.: 572 754 254
  • Adres mailowy: utrzymanie.bielsko@eurovia.pl


Policja apeluje- Przed wyruszeniem w trasę zadbajmy o dobry stan techniczny naszego pojazdu. Dopiero kiedy samochód jest odśnieżony i z czystymi, odmrożonymi szybami, możemy ruszać w drogę. Apelujemy również do kierowców samochodów ciężarowych o to, aby pamiętali o odśnieżeniu naczep i plandek - spadający z nich śnieg może być przyczyną bardzo niebezpiecznych zdarzeń na drogach - zwraca uwagę Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

- Będąc już w trasie, dostosujmy prędkość do warunków, włączmy wymagane światła i przede wszystkim zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu. W zimowych warunkach musimy pamiętać o tym, że droga hamowania może się znacznie wydłużyć. Reagujmy więc z wyprzedzeniem. Do tej zasady stosujmy się też w rejonie przejść dla pieszych. Zwróćmy uwagę na pieszych, którzy mogą być gorzej widoczni. Koniecznie zmniejszmy prędkość. Bądźmy życzliwi i wyrozumiali dla innych uczestników ruchu drogowego - dodają bielscy stróże prawa.

- Jako piesi nie zapomnijmy o elementach odblaskowych. Zwiększy to naszą widoczność i pozwoli kierowcy zauważyć nas już ze znacznej odległości. Przechodząc przez jezdnię w miejscu bezpiecznym i do tego przeznaczonym zachowajmy wzmożoną czujność. Dajmy się zauważyć innym uczestnikom ruchu drogowego. Nie wchodźmy też na przejście dla pieszych w ostatnim momencie, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Pamiętajmy, że droga hamowania jest w okresie zimowym wydłużona, a widoczność nierzadko znacznie gorsza - podsumowują mundurowi.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj