Wiadomości

  • 20 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1231

Pędził 140 km/h w terenie zabudowanym. Miał 2 promile

Z prędkością 140 km/h pędził 41-letni pirat drogowy, który wpadł w ręce policjantów z bielskiej drogówki. Kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Okazało się, że uciekał, ponieważ miał prawie dwa promile oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

pijany kierowca, alkohol
Pędził 140 km/h w terenie zabudowanym. Miał 2 promile · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi. Mężczyzna wpadł podczas prowadzonej przez mundurowych kontroli prędkości.

- Na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość pojazdów, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, pojawił się wynik 140 km/h. Stróże prawa postanowili zatrzymać pirata drogowego. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru wykonać poleceń policjantów i ruszył do karkołomnej ucieczki. Został zatrzymany kilkanaście minut później na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej - poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy bielskiej Komendy Miejskiej Policji.

Okazało się, że kierowca miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. - 41- letniemu kierowcy zostały przedstawione już zarzuty za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu oraz prowadzenie go w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Za przekroczenie prędkości, wobec kierowcy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu - dodała asp. szt. Chrobak.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.