Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4295

[WIDEO] Potrącenie pieszego na przejściu. Policja pokazuje nagranie

Ku przestrodze policja opublikowała nagranie z ul. Wojewódzkiej w Katowicach, gdzie na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 43-letniego mężczyzny. Sprawcą zdarzenia okazał się 47-latek z powiatu bielskiego.

Potrącenie pieszego w Katowicach
Potrącenie pieszego w Katowicach · fot. KWP Katowice


- Skręcający w lewo z ul. Damrota w ul. Wojewódzką kierowca chevroleta potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych na zielonym świetle 43-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami głowy i ręki przewieziony został do szpitala. Wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego policjanci zatrzymali 47-letniemu mieszkańcowi powiatu bielskiego prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie - poinformowała Komenda wojewódzka Policji w Katowicach, która wyjaśnia dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.Od początku roku na drogach naszego województwa doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których 39 osób zostało rannych. - Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto dla własnego bezpieczeństwa upewnić się, że możemy przejść na drugą stronę jezdni, a dodatkowo zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, które znacząco poprawiają widoczność na drodze - apelują policjanci z katowickiej KWP.

- Kierującym przypominamy o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego i ustąpić mu pierwszeństwa. Niekorzystne warunki atmosferyczne powinny stanowić dodatkowy sygnał o konieczności stałej obserwacji sytuacji drogowej i zachowania ostrożności - dodają stróże prawa.

mp / bielsko.info

źródło: KWP Katowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj