Wiadomości

  • 18 stycznia 2023
  • 19 stycznia 2023
  • wyświetleń: 8208

[FOTO] Tragiczny pożar altany. Nie żyje jedna osoba

Do pożaru altany doszło w środę, 18 stycznia około godziny 7.00 przy ul. Leszczyńskiej w Bielsku-Białej. Zdarzenie okazało się tragiczne w skutkach - po ugaszeniu ognia strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Leszczyńskiej - 18.01.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Leszczyńskiej - 18.01.2023 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Jak poinformował mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej, o godzinie 7.13 dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze altany o wymiarach 4m x 3m w Bielsku-Białej przy ulicy Leszczyńskiej. W momencie przybycia jednostek straży pożarnej, pożar był w pełni rozwinięty, wokół prowadzonych działań nie znajdowały się inne obiekty.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Leszczyńskiej - 18.01.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Leszczyńskiej - 18.01.2023 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Ratownicy w aparatach powietrznych podali prąd wody na palący się budynek. W trakcie działań gaśniczych znaleziono całkowicie zwęglone zwłoki (brak możliwości ustalenia płci). Przeszukano również pozostałą cześć altany w poszukiwaniu innych osób poszkodowanych - nikogo nie odnaleziono. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu terenu oraz dozorowaniu miejsca zdarzenia.

Jak przekazała portalowi bielsko.info asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, na miejscu przeprowadzane zostały czynności pod nadzorem prokuratora. Oględziny przeprowadził biegły z zakresu pożarnictwa. Do wyjaśnienia została zatrzymana jedna osoba.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.