Wiadomości

  • 17 stycznia 2023
  • 19 stycznia 2023
  • wyświetleń: 7773

Asfalt na kostce kamiennej. "Chyba będziemy na Make Life Harder"

W środę, 11 stycznia informowaliśmy o tym, że po jednym sezonie kostka kamienna na ulicy Komorowickiej, na fragmencie pomiędzy ulicami Targową a 11 Listopada, musi zostać naprawiona. Dzisiaj drogowcy łatali dziury... zalewając je asfaltem. - Chyba będziemy na Make Life Harder - komentuje portal Bielskie Drogi. Jak zapewnia MZD, to łatanie tymczasowe.

Łatanie dziur na ulicy Komorowickiej - 17.01.2023
Łatanie dziur na ulicy Komorowickiej - 17.01.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w artykule "Drogowy bubel w centrum. Droga do poprawki po jednym sezonie", po niespełna jednym sezonie okazało się, że jakość kamiennej nawierzchni fragmentu ulicy Komorowickiej pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym w listopadzie minionego roku Miejski Zarząd Dróg wezwał wykonawcę do przeprowadzenia kompleksowej naprawy obejmującej także wyrównanie całości nawierzchni feralnego odcinka.

Ul. Komorowicka w Bielsku-Białej - odcinek pomiędzy ulicami Targową a 11 Listopada - 11.01.2023 · fot. Filip Hyła (@hylaphoto) / bielsko.info


Dzisiaj (wtorek, 17 stycznia) drogowcy załatali największe ubytki w nawierzchni drogi, zalewając je asfaltem. Jak zapewniono nasz portal w Miejskim Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej, jest to "łatanie tymczasowe", ponieważ na pełną naprawę drogi nie pozwalają warunki pogodowe. Warto dodać, że według synoptyków w najbliższych dniach prawdopodobny jest powrót zimy.

Ul. Komorowicka w Bielsku-Białej - odcinek pomiędzy ulicami Targową a 11 Listopada - 17.01.2023
Ul. Komorowicka w Bielsku-Białej - odcinek pomiędzy ulicami Targową a 11 Listopada - 17.01.2023 · fot. MZD Bielsko-Biała


- Ze względu na niskie temperatury i wymagania technologiczne na razie nie jest możliwe wyrównanie nawierzchni i prowadzenie fugowania kamiennych kostek, dlatego MZD interwencyjnie zlecił wykonanie zabezpieczających prac tymczasowych. Na najbardziej zniszczonych fragmentach jezdni wykonawca wykonuje w chwili obecnej asfaltowe wypełnienia, zapobiegające dalszej degradacji nawierzchni, poprawiając bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Jednocześnie informujemy, że dołożymy wszelkich starań aby docelowa naprawa tego odcinka ul. Komorowickiej zakończyła się jak najszybciej - możemy przeczytać w komunikacie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Sytuacja faktycznie trafiła do serwisu "Make Life Harder". Poniżej screen z relacji profilu w mediach społecznościowych.

Ul. Komorowicka na profilu Make Live Harder
Ul. Komorowicka na profilu Make Life Harder · fot. Make Life Harder

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.