Wiadomości

  • 14 stycznia 2023
  • wyświetleń: 487

Maszyny czyszczące - jakie są i gdzie się sprawdzą?

Materiał partnera:

Wielkopowierzchniowe punkty usługowe i handlowe wymagają regularnego sprzątania, szczególnie podłóg. Miejsca o dużym natężeniu ruchu stale ulegają zabrudzeniom, co wpływa negatywnie na komfort usługodawców, jak i klientów. Aby jak najdokładniej w krótkim czasie wyczyścić podłogę w zakładzie, sklepie czy na hali, rekomendowane są profesjonalne maszyny czyszczące, pozwalające zapewnić jak najwyższe standardy czystości, bez konieczności zatrudniania licznej ekipy sprzątającej.

maszyny czyszczacedo podlog (1)


Jakie wyróżniamy maszyny czyszczące?Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów maszyn czyszczących, które różnią się między sobą ich przeznaczeniem oraz funkcjami, jakie oferują. Pierwszym rodzajem sprzętu do czyszczenia powierzchni są urządzenia, dedykowane do małych powierzchni. Zdadzą egzamin w niewielkich biurach czy sklepach. Średniej wielkości maszyny czyszczące (https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace/) są przeznaczone dla usługodawców, których zakład nie przekracza 1500 m2. Z kolei maszyny o większych gabarytach sprawdzą się na większych powierzchniach, nawet do 3200 m2.

Maszyny do mycia podłóg różnią się także sposobem ich zasilania. Wyróżniamy urządzenia czyszczące zasilane na kabel lub baterię. Urządzenia czyszczące kablowe to dobre rozwiązanie w przypadku pomieszczeń pozbawionych mebli czy innych przeszkód, na przykład sal gimnastycznych. Z kolei maszyny czyszczące działające dzięki baterii zalecane są w miejscach, które skupiają dużą ilość ludzi, takich jak duże markety. Brak kabla zasilającego gwarantuje wysoki komfort użytkowania maszyny i zapobiega przypadkowemu potknięciu się klienta o kabel podczas zakupów. Działanie maszyn czyszczących może odbywać się przy pomocy operatora, który będzie pchał urządzenie lub pełnił funkcję kierowcy, co sprawdzi się w przypadku bardzo rozległych powierzchni.

Gdzie sprawdzi się maszyna czyszcząca?Maszyny czyszczące sprawdzą się w miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu. Maszyny do mycia podłóg i posadzek to niezbędne urządzenia w szpitalach, magazynach, dużych biurach, urzędach czy galeriach handlowych. Maszyny czyszczące oprócz tego, że szorują i dokładnie myją podłogę, to dodatkowo ją zamiatają i osuszają. W przeciwieństwie do tradycyjnych mopów wyczyszczona powierzchnia jest natychmiastowo sucha, co minimalizuje ryzyko pojawienia się śladów butów czy smug na podłodze. Urządzenia Multi-matic.pl są sporą inwestycją, jednak w niedługim czasie pozwalają zauważyć dużą oszczędność, wynikającą z konieczności zatrudniania mniejszej ekipy sprzątającej czy zużywania mniejszej ilości chemii i detergentów.

Maszyny czyszczące to doskonała inwestycja dla wszystkich, którzy cenią sobie czystość w miejscu pracy i komfort swoich klientów. To inwestycja, która w krótkim czasie pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy, a ponadto jest efektowniejszą metodą pielęgnowania nawierzchni od tradycyjnego mopa.