Wiadomości

  • 12 stycznia 2023
  • wyświetleń: 624

Czy jest jeszcze sens tworzyć przepiśnik, gdy wszystkie receptury dostępne są w sieci?

Materiał partnera:

Jeszcze kilkanaście lat temu nieodłącznym atrybutem każdej Pani/ każdego Pana domu była książka kucharska. Babcie często miały schowany w kuchennej szafce notesik ze sprawdzonymi przepisami, które poleciła im koleżanka lub zostały im przekazane jako receptura rodzina. Obecnie takie książki kucharskie coraz częściej odchodzą w niepamięć, ponieważ wszystkie przepisy są na wyciągnięcie ręki, a dokładniej palca. Zarówno przepis na tradycyjne kartacze, jak i orientalną zupę znaleźć można w sieci. Czy to oznacza koniec tradycyjnych przepiśników?

przepiśnik


Sprawdzony przepis to podstawaReceptura, która gwarantuje udany wypiek lub idealnie doprawiony żurek jest na wagę złota. Właśnie dlatego warto zapisywać dobre przepisy. Każda Pani lub Pan domu może tę samą potrawę wykonywać inaczej. Czasami kluczowy jest ten jeden składnik, który gwarantuje, że sernik smakuje jak u mamy. Korzystając z przypadkowych przepisów w sieci, należy mieć na uwadze, że efekt może być daleki od oczekiwanego. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisywać zrealizowane przepisy w telefonie, ale zwykle wyłącza się je i wypuszcza do otchłani internetu, gdy tylko pieczeń lub ciasto wylądują w piekarniku. A przy kolejnym gotowaniu znów należy zaryzykować i wybrać nieznany przepis z sieci, w nadziei, że wypiek się uda.

Wygoda podczas gotowaniaPodczas gotowania lubisz zaglądać do przepisu, aby upewnić się, że dodajesz odpowiednią ilość mąki, ale telefon nieustannie się wygasza? Przepis w formie papierowej jest zawsze widoczny i nie wygasza się jak telefon. Warto jednak pamiętać, że „papier przyjmie wszystko”, zatem na pewno pozostaną na nim tłuste ślady po maśle, czy cieście czekoladowym. Rozwiązanie, będą koszulki na dokumenty, które kupisz tutaj: https://www.biurowi.pl/. Zabezpieczone w ten sposób wydrukowane lub zapisane przepisy będą Ci służyć przez wiele lat. Kto wie, może kiedyś przekażesz je swoim dzieciom?

Jak niedrogo stworzyć funkcjonalny przepiśnik?Jak widać przepiśnik, to nie tylko pomoc kucharska, ale i źródło wspomnień oraz świetna pamiątka. Oczywiście możesz kupić dedykowany przepiśnik, ale równie dobrze sprawdzi się klasyczny segregator (https://www.biurowi.pl/pl/c/segregatory/60). Wówczas nie musisz odręcznie przepisywać receptur, wystarczy je skserować lub wydrukować i w tej formie wrzucić do koszulki w segregatorze. Szczególnie cenne przepisy warto umieścić w ofertówce (https://www.biurowi.pl/pl/c/ofertowki/119). W sklepie biurowi.pl znajdziesz model, który można wpiąć do segregatora. Wybierz tradycyjny i niezawodny sposób na przechowywania przepisów - stwórz swój własny przepiśnik, wykorzystując do tego podstawowe artykuły biurowe.