bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2012
  • 17 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2055

Dzieci stroiły choinki w Sferze

17 grudnia wspólnymi siłami można było w prosty sposób umilić świąteczny czas dzieciom z domów dziecka i pensjonariuszom domów spokojnej starości. Wystarczyło wziąć udział w ósmej edycji akcji „Choinka Nadziei”, zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka w Galerii Sfera.

plakat


„Choinka Nadziei” to ogólnopolska akcja społeczno-ekologiczna. Podczas jej trwania dzieci i młodzież ozdabiają choinki, które następnie przekazywane są do domów dziecka i domów spokojnej starości. Akcja odbyła się już ósmy rok z rzędu, dzięki zaangażowaniu uczniów wielu szkół w całej Polsce i partnerstwu Lasów Państwowych, które ofiarowują drzewka. W tym roku współorganizatorem wydarzenia jest także Galeria Sfera.

Ponad 100 uczniów z szkół podstawowych przygotowało ekologiczne ozdoby choinkowe, którymi dekorowali w poniedziałek 17 grudnia siedem choinek w doniczkach, przywiezionych przez Fundację Ekologiczną Arka. Dzieci ubierały drzewka na placu przed galerią II.

Dzieci stroiły choinki w Sferze · fot. mat. prasowe


Następnie pięknie przyozdobione choinki zostaną przekazane do domów dziecka i domów spokojnej starości. Pensjonariuszom tych instytucji uczniowie zaprezentują także artystyczne programy świąteczne, które z pewnością umilą im bożonarodzeniowy czas.

17 grudnia w galerii II odbyły się także eko-warszaty, na których każdy mógł wykonać własne ozdoby na choinkę. Ozdoby było można zabrać ze sobą do domu albo udekorować nimi jedną z choinek nadziei Galerii Sfera.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.