Wiadomości

  • 9 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1471

Po otrzymaniu gotówki zniknął bez śladu. Ukrainiec oszukał swoich rodaków

Policjanci z bielskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania oszusta. Obywatel Ukrainy obiecywał wymianę waluty ukraińskiej na polską po korzystnym kursie. Po otrzymaniu od swoich dwóch rodaków równowartości prawie 5500 zł zniknął bez śladu. Sprawcy grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Po otrzymaniu gotówki zniknął bez śladu. Ukrainiec oszukał swoich rodaków · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Jak informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, śledczy bielskiej komendy zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zakończyli postępowanie w sprawie oszustwa dokonanego przez 22-letniego obywatela Ukrainy.

- Mężczyzna w sierpniu i grudniu ubiegłego roku w Bielsku-Białej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził dwie osoby, również narodowości ukraińskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę prawie 5500 złotych. Oszust zapewniał ich, że ma możliwości wymiany po korzystniejszych warunkach waluty ukraińskiej na polską, przez co zaoszczędzą pieniądze. Po otrzymaniu gotówki na wymianę zerwał kontakt - relacjonuje asp. szt.Chrobak.

Podjęte przez śledczych czynności w sprawie doprowadziły do ustalenia danych osobowych sprawcy oraz miejsca jego zamieszkania. 22-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.