Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • wyświetleń: 557

Czym karmić psa - zasady zdrowego żywienia czworonoga

Materiał partnera:

Zapewne chcemy, aby nasz czworonożny przyjaciel cieszył się dobrym zdrowiem i szczęśliwym życiem. Aby mu to zapewnić, właściwe jedzenie będzie fundamentem, umożliwiającym mu to. Jednak przy wyborze karmy dla pupila należy pamiętać, żeby była dostosowana do potrzeb jego organizmu. Każda żywa istota ma odmienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i substancje mineralne w zależności od jej wieku, stanu zdrowia i aktywności fizycznej. Jednak kierując się poniższymi zasadami sprawisz, że wybór właściwego pożywienia stanie się banalnie prosty.

Linkhouse


1. Ludzkie jedzenie często szkodzi zwierzętomChcesz dzielić się jedzeniem? To świetnie! Pamiętaj jednak, że Twój pupil nie powinien znajdować w swojej misce resztek z Twojego stołu. Nie tylko nie zapewnisz mu w ten sposób niezbędnej dawki substancji odżywczych, ile podasz mu trujące dodatki.

Sól, ziemniaki, cebula, czosnek, rodzynki czy czekolada to jedne z najbardziej szkodliwych substancji dla psów. Dlatego zawsze sięgaj po zbilansowane karmy, które nie doprowadzą do zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu czworonoga.

2. Dobra karma dla psa to przede wszystkim dobry jej składAni promocyjna cena ani pięknie zdobione opakowanie nie sprawią, że karma dla Twojego pupila stanie się tą właściwą. Dobrej jakości pożywienie dla psów powinno wyróżniać wysoka zawartość mięsa w składzie (przynajmniej pięćdziesiąt procent podrobów oraz tkanek mięśniowych, nie odpadów rzeźniczych). Ponadto brak zbóż i sztucznych substancji konserwujących, barwników, wzmacniaczy smaku oraz uzależniających aromatów wyjdzie czworonogowi na dobre. Karma Primal Spirit stanowi dobry przykład, jak powinien wyglądać skład sprawdzonej, wartej polecenia karmy.

3. Dostosuj karmę do potrzeb żywieniowych Twojego pupilaW zależności od wielu czynników, Twój zwierzak może potrzebować dodatkowych substancji odżywczych lub też musi mieć część z nich ograniczoną. Jeśli masz pod opieką młodego psiaka, postaw na to pożywienie, z dodatkowymi tłuszczami i kwasami Omega-3 oraz o większej ilości fosforu i wapnia (co korzystnie wpłynie na budowę układu kostnego). Z kolei psi seniorzy mogą cierpieć na zanik apetytu i odwodnienie - dedykowana im mokra karma sprawdzi się idealnie.

Dla psów, które nie potrzebują specjalistycznej, weterynaryjnej karmy można polecić produkty od John Dog - zarówno przysmaki, jak i pożywienie stanowiące fundament diety, bazują na wysokiej jakości mięsie, które jest także i starannie selekcjonowane. Żadnych wymion, dziobów i ścinków kopyt w pokarmie!

4. Urozmaicaj zwierzęciu codzienną dietęKażdy w końcu zanudziłby się, musząc każdego dnia jeść to samo. Dlatego postaraj się urozmaicać pupilowi codzienny jadłospis. Gwarantuje to nie tylko lepsze samopoczucie zwierzęcia, ale i ma korzystny wpływ na jego organizm. Produkty mogą się wzajemnie uzupełniać, wpływając na wzmocnienie układu odpornościowego i zdrowego wyglądu skóry oraz sierści pupila. Na sklep-psiakosc.pl znajdziesz sprawdzone, różnorodne karmy. Odmienna konsystencja i liczne warianty smakowe sprawią, że Twój zwierzęcy koneser z przyjemnością doceni zawartość miski.