Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • 6 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2275

Kierowca ukradł część sprzętu narciarskiego, który przewoził

Policjanci z bielskiej komendy odzyskali skradziony sprzęt narciarski warty przeszło 8 tysięcy złotych. Zatrzymany kierowca firmy spedycyjnej i jego żona usłyszeli już zarzuty.

kierowca firmy spedytorskiej ukradł część sprzętu narciarskiego, który przewoził
Kierowca firmy spedycyjnej ukradł część sprzętu narciarskiego, który przewoził · fot. KMP Bielsko-Biała


Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej prowadzili postępowanie przeciwko kierowcy firmy spedycyjnej. W toku wykonywanych czynności ustalili, że przewożąc w grudniu 2022 roku sprzęt narciarski z Włoch do Polski, skradł jeden z transportowanych kartonów, który zawierał kaski narciarskie, gogle oraz czapki warte łącznie ponad 8 tysięcy złotych. Następnie wspólnie ze swoją żoną wystawił ten sprzęt do sprzedaży na jednym z portali internetowych.

Podjęte przez śledczych działania, doprowadziły do ustalenia sprawców, u których w trakcie przeszukania znaleźli skradzione rzeczy. Kierowca i jego żona zostali zatrzymani. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, natomiast jego małżonka zarzut paserstwa. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 5 lat więzienia.

ar / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.