bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • wyświetleń: 733

Będzie dotacja na budowę spalarni z Funduszu Ochrony Środowiska?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj

Zakład Gospodarki Odpadami stara się o pozyskanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę instalacji termicznego przekształcania odpadów w naszym mieście. Na jakim etapie jest sprawa?

Reklama

spalarnia
Spalarnia - zdjęcie ilustracyjne · fot. www.suez-zielonaenergia.pl


Zakład Gospodarki Odpadami S.A W Bielsku-Białej w grudniu 2021 roku złożył wniosek do NFOŚIGW w Warszawie o dofinansowanie budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Wapienicy w ramach programu „Racjonalna Gospodarka Odpadami” dotyczącego wykorzystania paliw alternatywnych na cele energetyczne.

Dofinansowanie miałoby wynieść łącznie 422 mln zł, z czego 72 mln w formie dotacji, a prawie 350 mln w formie pożyczki.

- Wniosek jest pozytywnie oceniany przez NFOŚiGW i został zarekomendowany do dofinansowania.
Obecnie trwają ustalenia końcowe z NFOŚiGW, lecz nie znany jest jeszcze termin podpisania umowy. Gdy będzie znany termin, z pewnością poinformujemy o tym fakcie
- mówi
Joanna Siwek-Drużba Kierownik ds. Komunikacji Społecznej i Edukacji Ekologicznej Pełnomocnik ZSZ Jakością Środowiskowego BHP i EMAS.

Przypomnijmy, że trwają rozmowy w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego spalarni. Piszemy o tym w artykule: Przygotowania do referendum w sprawie budowy spalarni.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia, biogazownia, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj