Wiadomości

  • 8 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5287

[ZDJĘCIA] Osiedlowy Park Rosta już gotowy!

U progu nowego roku oddano do użytku Park Rosta, który został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zobaczcie zdęcia!

Park Rosta - 01.2023 · fot. UM Bielsko-Biała


Inwestycja powstała u zbiegu ulic Chłopickiego i Krausa. Wykonano chodnik z kostki brukowej, zamontowano ławki z koszami na śmieci (12 szt.), w tym jedną ławkę solarną z systemem ładowania urządzeń mobilnych i turystycznych podczas odpoczynku, a także 6 latarni LED. Teren obsadzono drzewami i krzewami. W sumie w parku posadzono ponad 30 drzew, 350 krzewów, ponad 680 sztuk traw ozdobnych oraz około 330 bylin. Dla dzieci jest plac zabaw, są również drewniane leżaki i hamaki oraz plenerowe gry - piłkarzyki, warcaby, stół do tenisa.

Park Rosta po rewitalizacji - 01.01.2022 · fot. Rada Osiedla Biała Północ


- Wykonawca ma jeszcze nanieść drobne poprawki, ale z atrakcji już można korzystać - informują przedstawiciele Rady Osiedla Biała Północ.

Autorem projektu do Budżetu Obywatelskiego był przewodniczący Rady Osiedla Paweł Kanik.

Jak ponadto informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, wkrótce w sąsiedztwie tego terenu stanie zestaw zabawowy - warownia, zbudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2022 pod nazwą Zielone place zabaw. I to nie wszystko. Wiosną Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego ma w planach wysianie łąki kwietnej oraz nasadzenia roślin, które jeszcze bardziej wzbogacą ten teren i przekształcą w park z prawdziwego zdarzenia.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.