Wiadomości

  • 3 stycznia 2023
  • 5 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3115

Co z operacjami w Szpitalu Wojewódzkim?

Tuż przed końcem 2022 roku w mediach pojawiły się niepokojące informację, jakoby istniało zagrożenie, że "stanie blok operacyjny" w Szpitalu Wojewódzkim. Chodzi o porozumienie z pracującymi tam anestezjologami. Sprawę wyjaśnia rzeczniczka placówki.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
fot. bielsko.info


Bez anestezjologa nie odbędzie się żadna operacja w szpitalu. Tymczasem na przełomie roku pojawiły się informacje, że ci właśnie specjaliści nie doszli do porozumienia z władzami Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej co do pracy w 2023 roku.

Na nasze zapytanie w tej sprawie odpowiedziała 3 stycznia przedstawicielka szpitala Anna Szafrańska:

- Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej podpisał umowy kontraktowe z lekarzami - anestezjologami, co oznacza, że praca w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego wróciła do normalnego trybu. Trudna sytuacja w zakresie negocjacji wynikała z bardzo zawyżonych oczekiwań płacowych anestezjologów, na które Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej nie stać - wyjaśnia.

- Jednocześnie informujemy, że Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej nadal poszukuje anestezjologów do znieczuleń na Bloku Operacyjnym. Dr hab. n. med. Dariusz Maciejewski, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego, przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym - informuje rzeczniczka.

raz, ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.