Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2037

Nie żyje Krzysztof Rau, były dyrektor Teatru Lalek Banialuka

W wieku 85 lat zmarł Krzysztof Rau, w latach 1997 - 2000 dyrektor Teatru Lalek Banialuka. Informację o jego śmierci podała bielska placówka w mediach społecznościowych.

Krzysztof Rau
Krzysztof Rau · fot. Bogdan Ziarko / Facebook / Teatr Lalek Banialuka


Krzysztof Rau urodził się 1 lipca 1937 roku w Pułtusku. Był reżyserem, aktorem lalkarzem, dramatopisarzem i autorem scenariuszy, dyrektorem Białostockiego Teatru Lalek, Teatru "Lalka", Teatru Lalek "Banialuka" oraz prywatnego Teatru 3/4-Zusno. Ponadto był założycielem i wieloletnim dziekanem Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Krzysztofa Raua wspomina w mediach społecznościowych bielski Teatr Lalek Banialuka. - Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzysztofa Raua - dyrektora Teatru Lalek Banialuka w latach 1997-2000. Składamy wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym - możemy przeczytać we wpisie placówki na Facebooku.

Teatr opublikował również słowa Krzysztofa Korwina Piotrowskiego, zawarte w publikacji "Banialuka - ostatnia dekada":

"Kiedy w 1997 roku dyrektorem Banialuki został Krzysztof Rau, byłem w gronie tych, którzy przyjęli tę wiadomość z radością, ponieważ znowu w Bielsku-Białej pojawił się mistrz. Miał wtedy 60 lat. Cały lalkarski świat zna tę postać - reżysera, aktora, byłego dyrektora Białostockiego Teatru Lalek i warszawskiej Lalki, założyciela, wieloletniego dziekana i szanowanego profesora Wydziału Lalkarskiego warszawskiej PWST w Białymstoku oraz szefa prywatnego Teatru 3/4-Zusno, założonego we wsi w powiecie suwalskim, a odnoszącego sukcesy na świecie, m.in. w USA.

Rau postanowił przekształcić Teatr Lalek Banialuka w nowoczesny Ośrodek Teatralny, w którym zaczęły działać na zasadzie odrębnych zespołów teatralnych grupy: 3/4-Zusno, Silnia!, Witak, Luka, Dwaj Panowie X
".

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj