bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2829

[FOTO] MZK zyskał nowoczesny Punkt Obsługi Pasażerów

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej ma nowy, nowoczesny Punkt Obsługi Pasażerów. Placówka powstała przy ulicy Krasińskiego 6/9, a pierwszych mieszkańców obsłuży od 2 stycznia. Nowy POP zastąpi obecną kasę biletową przy ul. Sukienniczej.

Reklama

Otwarcie Punktu Obsługi Pasażerów MZK - 20.12.2022 · fot. Marta Synowiec / bielsko.info


- Spółka ma jeden cel - pracujemy dla mieszkańców miasta. Komunikacja miejska to jest krwioobieg i rozwiązanie, które promujemy ze względów ekologicznych i cyrkulację ruchu w mieście - mówił podczas otwarcia Punktu Obsługi Pasażerów MZK prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski. Jak zauważył samorządowiec, "punkt został przeniesiony w miejsce, które jest łatwiej dostępne dla bielszczan".

Punkt Obsługi Pasażerów MZK przy ulicy Krasińskiego to nowe miejsce, jednak posiada te same funkcje, jakie miał punkt przy ul. Sukienniczej. - De facto przenosimy punkt z ulicy Sukienniczej tutaj. Nowy punkt na pewno posiada nowocześniejsze i bardziej przyjazne warunki, również dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się - zauważył w rozmowie z portalem bielsko.info Hubert Maślanka, prezes MZK Bielsko-Biała.

- Będziemy tutaj udzielać informacji o komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej. Będzie można również tutaj bezpośrednio załatwić proste sprawy i niekoniecznie będzie trzeba udawać się na ulicę Długą - dodaje prezes Maślanka.

Podstawową funkcją nowego punktu przy ul. Krasińskiego będzie sprzedaż biletów. Ponadto będzie można złożyć reklamacje od opłaty dodatkowej. - Oraz złożyć skargę, jeśli będzie ogólnie dotyczyła funkcjonowania komunikacji, a także zasięgnąć informacji o rozkładach jazdy i sieci komunikacyjnej MZK - podsumowuje prezes Huber Maślanka.

Punkt Obsługi Pasażerów MZK przy ul. Krasińskiego rozpocznie działalność 2 stycznia. Będzie otwarty od poniedziałku do wtorku oraz od czwartku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, a w środy od 8.00 do 17.00. Z kolei w soboty - od 8.00 do 13.00.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.