Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1017

[FOTO] Polonijni sportowcy z całego świata z wizytą w Ratuszu

Sportowcy polonijni z całego świata zjechali do Polski na zawody narciarskie i w nordic walking. W czasie swojego pobytu zwiedzili m.in. bielsko-bialski Ratusz.

Polonijni sportowcy z całego świata z wizytą w Ratuszu - 19.12.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB; Materiały organizatora


19 grudnia kilkunastoosobowa grupa sportowców polonijnych odwiedziła Bielsko-Białą. W Ratuszu spotkali się z zastępcą prezydenta miasta Adamem Ruśniakiem, który przedstawił im ogólną charakterystykę naszego miasta. Następnie historyk Jacek Kachel opowiedział kilka ciekawostek z dziejów Bielska i Białej.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Stowarzyszenie jest jednym z organizatorów Polonijnego Festiwalu Nordic Walking oraz II Międzynarodowych Polonijnych Mistrzostw w Narciarstwie Biegowym, które odbywają się w Wiśle w dniach 18-21 grudnia br. W imprezie przewidziano udział po 150 osób z Polonii z całego świata.

Projekt realizowany jest wspólnie z Polskim Komitetem Olimpijskim, miastem Wisła oraz Centralnym Ośrodkiem Sportu w Szczyrku. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.